Van de redactie Historisch Genootschap Wieringermeer Pier Montsma Veel leesplezier gewenst. PS. Voor ik het vergeet nog even dit. De redactie duikt voor het maken van ons blad regelmatig in ons archief om stukken op te zoeken en te raadplegen. Heel vervelend (zwak uitgedrukt) is het dan dat sommige stukken niet terug te vinden zijn. Ge leend door iemand, maar niet teruggebracht? En ook vergeten dit in het uitleenschrift te note ren? Daar gaan we vanuit en we hopen dat deze stukken alsnog terugkomen. (PPM) Het Platform Herinnering Tweede Wereldoor log (Platform WO2) heeft 2018 uitgeroepen tot themajaar 'Jaar van Verzet'. Gedurende dit jaar wordt in heel het land extra aandacht besteed aan de rol van het verzet tijdens de Tweede We reldoorlog als historisch verschijnsel én bron van inspiratie. In navolging van het bovenstaande heeft de redactie voor de tweede Kroniek van dit jaar als thema Verzet gekozen. Wellicht meer als histo risch verschijnsel dan als bron van inspiratie, maar misschien komt dat nog na het lezen van de artikelen in dit nummer. Want als je tot je door laat dringen hoe veel risico er genomen is bij het verzet in de Wieringermeer, in welke vorm dan ook, is het nog een wonder dat dit niet tot meer slachtoffers heeft geleid. Op pagina 9 ziet u een foto van het schilderij Het Joodse bruidje van Rembrandt; wat dat met de Wieringermeer te maken heeft leest u in deze Kroniek. Ook komt u te weten hoe het komt dat er soms oud roest naar boven komt bij het baggerwerk in de polder. Uiteraard ontbreken de rubrieken Flevobode en Wieringermeer ook deze keer niet. En om te puzzelen gaat u naar pagina 27; doe mee, stuur in en misschien wint u een prijs. In het Zoekplaatje deze keer enkele foto's, ontvangen van een van onze leden. Graag uw reactie op deze inzending. De rubriek Reactie van lezers wordt mogelijk een vaste rubriek, alleen als u zo nu en dan reageert op wat u leest of ziet, in de Kroniek of op de Beeldbank, maakt niet uit. Tenslotte aandacht voor een boekbespreking. Deze gaat over het boek De stilte en de storm. 4 en 5 mei sinds 1945 van Ilse Raaijmakers, heel toepasselijk bij het thema van deze Kroniek. Oorlogsmonument nabij de RK-kerk

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2018 | | pagina 5