Reactie van lezers Historisch Genootschap Wieringermeer Pier Montsma Regelmatig komt het voor dat iemand een cor rectie doorgeeft van een beschrijving bij een foto op de Beeldbank, of aanvullende infor matie geeft over personen of zaken op de foto. Enkele voorbeelden van dergelijke bijdragen ter illustratie: Naar aanleiding van een foto van het Gat van de Dijk vraagt Mirjam Kramer hoe deze te be reiken vanaf Amsterdam. René Hoekenga uit Westerland deelt mee dat foto #4904 niet aan de Industrieweg ligt, maar aan Nijverheidsweg 2; dit bedrijf is overgeno men door de Thoma-groep en rond 2000 opge houden te bestaan. Zelf is René de stichter van Hoekenga Mechanisatie te Slootdorp, een zelf standig bedrijf zonder binding met Hoekenga Middenmeer. Jef Kerckhoffs ziet de ouderlijke boerderij aan het Wagenpad onder nr #0618 en merkt op dat zijn vader al in juli 1931 naar Wieringen (Oos- terland) kwam en werkte aan de sluiting van de Afsluitdijk. Daarna werd hij assistent-bedrijfs leider (onder De Boe aan de Klieverweg) om 500 ha in cultuur te brengen. In 1937 werd hij pachter op H58 aan het Wagenpad. Wil Mooij heeft een foto per mail gekregen van haar broer: foto #0639 uit de Beeldbank en vraagt of ze deze toegestuurd kan krijgen in hogere resolutie. Naderhand vertelt ze dat het linker paard van hun was en de andere paarden van de familie Jacobs; de foto is genomen rond 1950 vanaf het land van Jacobs met op de ach tergrond het Domeinkantoor en de rentmees terswoning. Dodenherdenking 4 mei 2018 (foto André Verhoeven) 26ste jaargang 2018/2, nummer 80

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2018 | | pagina 54