Zoekplaatje Historisch Genootschap Wieringermeer Pier Montsma Terugblik In Kroniek 79 stond een foto van een bruggetje met de vraag waar dit gelegen heeft of nog ligt. Helaas is hierop geen enkele reactie gekomen. Jammer wel. Janny Manning-Moerland zag in Kroniek 77 de foto van de spittende arbeiders en meent Piet Jobse te herkennen. Ze vertelt: 'Ik weet bijna zeker dat het de man is die links vooraan op de foto staat. Ik herkende hem meteen, want hij was een kennis van mijn ouders en kwam in de jaren vijftig soms nog wel bij ons op bezoek. Ik weet dat hij uit Zeeland kwam, net als mijn ouders, en ik geloof dat hij op Slootdorp in de kost was. Hij was niet getrouwd en ik meen me te herinneren dat hij later toch weer terug is gegaan naar Zeeland. Ik hoop dat ik zo iets duidelijker heb gemaakt.' Nou, eigenlijk niet, want Petra Bouman heeft in dezelfde man haar grootvader Cornelis Goverse herkend. Wel toevallig dat beiden uit Zeeland kwamen. Dat Piet Jobse op de foto staat is nu welhaast zeker, alleen waar is nog de vraag. Grasdrogerij Wist u dat er in Middenmeer aan de Indus trieweg een grasdrogerij heeft gestaan? Ik in elk geval niet. Hoe het ook zij, Alie Hopmans Galama kreeg van haar vriendin Tinie Siderius uit Winkel enkele foto's over deze coöperatieve grasdrogerij. Haar vader was directeur van de drogerij, die in de jaren 50 moet zijn opgericht. De foto's werden door Gidus en Alie naar mij doorgestuurd, waarvoor hartelijk dank. Aangezien in ons archief hierover niet al te veel is te vinden de vraag wie iets meer weet te vertellen over deze grasdrogerij en over de per sonen die op de foto's staan. Uw (uitgebreide) reacties graag naar de redactie van dit blad (voor adres zie colofon). Het bestuur in vergadering bijeen; in het midden dhr. Siderius, tweede van links (vooraan) mogelijk dhr. Feitsma 26ste jaargang 2018/2, nummer 80

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2018 | | pagina 30