Historisch Genootschap Wieringermeer Flevo-Bode Geen extraatjes voor feestelijkheden. Bekendmaking van het Heemraadschap De Wieringermeer. Dijkgraaf en Heemraden van het heemraadschap de Wieringermeer brengen ter openbare kennis, dat zij voornemens zijn om op 9 OCTOBER a.s. over te gaan tot het opruimen van het in de Westfriesevaart ter hoogte van de Molenweg gestrande vaartuig. Naam van de schipper en van het vaartuig, alsmede de aard van de lading zijn onbekend. Wleringerwerf, 4 October 1947. Dijkgraaf en Heemraden voornoemd, Ir. A. O VIN GE, Dijkgraaf. Mr, Th. A. J, VOSTERS, Seor, Reeds is bekend gemaakt, dat zowel ter gelegenheid van. St. Nicolaas als van Kerstmis iedereen 200 gram suiker extra krijgt. Daartoe is besloten, omdat de voed selvoorzieningsautoriteiten overtuigd zijn van de bete kenis van iets extra's voor de viering van deze feesten en alleen de suikerpositie deze bijzondere verstrekking toelaat. Maar daarmede zijn dan ook de grenzen van het mogelij ke bereikt. Aan verzoeken om daarboven nog één of andere extra toewijzing te mogen ontvangen voor fees telijkheden van afzonderlijke groepen zal niet voldaan kunnen worden. Correspon dentie hierover dient reeds bij voorbaat als nutteloos beschouwd te worden cn de betrokken instanties zullen het daarom op prijs stellen wanneer ze ter voorkoming van veel nodeloos werk ach terwege blijft. NIET VERGETEN Onder de vele onderduikers, die in de bange oorlogsjaren in de Wieringermeer een veilig onderdak genoten heb ben, leeft de begeerte om iets te doen waaruit hun dankbaarheid kan blijken. De moeilijkheden, die zich organisatorisch voordoen kun nen opgelost worden door de bevolking. In dit blad komt een adver tentie voor, waarin U ver zocht wordt de adressen op te geven. Wij willen er bij li allen sterk op aandringen direct, zonder uitstel aan dit verzoek te voldoen. De onderduikers zijn ons en wij hen niet vergeten. Laten wij hen in de gelegen heid stellen hun dankbaar heid gczamelijk in een daad om te zetten. WOONWAGENS. Vanuit het zuidelijk deel van de polder bereikten ons gedurende de laatste weken klachten in verband met het feit, dat doortrekkende woonwagens vaak geduren de enige dagen standplaats innemen langs de Koggen- randweg 'en de Alkmaarse- weg nabij Aartswoud, Afgezien- van enige onge zonde belangstelling, welke de aldaar bivakkesrenden in vele gevallen blijken te be tonen voor de erven Mn de omgeving v, d. clandestiene standplaats, laten de heren „uit dank voor het aange naam verpozen" niet alleen de schillen en de dozen, maar vaak complete mestvaalten achter op de bermen van de wegen. Zo troffen wij op 'n plaats welke daags te voren door een woonwagen was verla ten een hoop oud roest aan, zeker niet goed gbnoeg om mede genomen, te worden. Ook de overblijfselen van het vroegere Duitse kamp nabij Opperdoes blijken een geliefd oord voor deze „wo ningen op wielen" te zijn. De arbeiderswoningen. Het bestek arbeiderswo ningen buiten de dorpen waarvan de uitvoering door 5 aannemers geschiedt heeft behoorlijke voortgang. De N.V. Philips Bouw bureau te "Haarlem had deze "week dé primeur. Op de woningen op, G 76 CWese- mael) werd deze week de kap geplaatst. Bravo Het moge de anderen aansporen hun rivaal bij te houden, in. elk geval, er zit nu schot in HERBOUW UJj.O.-SCHOOL TE WIE RIN G ER WERP. In zijn vergadering van 5 September j.ï. heeft het bestuur van de stichting „de Wieringermeerscholen" be sloten de uJLo.-schQOl vair Oosterland te Wieringen te rug te plaatsen naar Wle- ringerwerf, en wel voorlopig in een op de Terp gebouwde barak. Door de dienst wederop bouw Wieringermeer wordt dc barak tot school omge bouwd. Indien hieraan met spoed zou worden gewerkt, en zich geen onvoorziene moeilijkheden voordoen, ver wacht men, dat het werk in de tweede helft van October gereed 2al kunnen zijn. Indien mede voldoende woongelegenheid voor het benodigde onderwijzend per soneel kan worden verkre gen, hoopt men de school per 1 November a.s. weder om te Wieringerwerf te kun nen openen. kirrlibnuvv in MuIlUiuiivi-i Op de gehouden gemeen tevergadering werd na brede besprekingen besloten, over te gaan tot de bouw van een nieuw bedehuis en pastorie der Ger. Kerk. Het nieuwe kerkgebouw zal, behoudens goedkeuring van hogere in stanties verrijzen op het scheidlngspunt Brugstraat Slootweg tegenover Garage Klare. I-Iet bedehuis zal voor lopig van ruim 300 zitplaat sen worden voorzien doch zodanig worden ingericht dat dit aantal gemakkelijk verdubbeld kan worden. Het aanvankelijk geprojecteerde jeugdgebouw komt te ver vallen als gevolg der te hoge bouwkosten. Tot architect werd be noemd de Heer Eldering te Leeuwarden. 26ste jaargang 2018/2, nummer 80

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2018 | | pagina 13