Jaarverslag 2017 Open Monumentendag De Open Monumentendag werd gehouden op zaterdag 9 september. Het thema hierbij was: 'Boeren, burgers en buitenlui'. Andere activiteiten Het Genootschap heeft in 2017 ook weer deelgenomen aan diverse activiteiten, zoals o.a., aan de 'Boerenversmarkt'. Deze goed bezochte beurs werd gehouden op 2 en 3 september in Slootdorp en had als thema: 'conserveren'. Film Toen Vanaf 2017 verzorgt het Genootschap in samenwerking met het 'Filmhuis' diverse historische films in de Cultuurschuur. Dit onder de naam 'Film Toen'. Uitkijkpost Ook in 2017 zijn er weer diverse gesprekken gevoerd met het Staatsbosbeheer (namens het Hoogheemraadschap) en de gemeente Hollands Kroon, inzake het realiseren van een uitkijkpost bij het 'Gat van de dijk'. Het beoogde plan bleek voor Staatsbosbeheer pertinent onbespreekbaar. In 2018 zal er weer worden bekeken of er toch een voor ieder acceptabel, plan kan worden gerealiseerd. Website Mede gezien de diverse problemen met internet, is er in 2017 besloten, om over te stappen naar een andere webhost, te weten Smeders in Den Helder. In de beginperiode gaf dat nog enige verstoringen. Na deze 'kinderziektes', functioneert alles weer naar behoren. Jubileum Na maanden van voorbereiding, werd op 9 december het 25-jarig jubileum van 'ons Genootschap' gevierd. Tijdens het ochtendgedeelte (bestemd voor alle medewerkers en genodigden) verzorgde de voorzitter een welkomstwoord. Daarna werd, gezien al zijn activiteiten voor het Genootschap, dhr. R. Koolen in het zonnetje gezet. Hij mocht zelf het bord met de tekst 'Rein Koolen zaal' onthullen, waarna dit werd geplaatst in het Genootschapshuis. Vanaf 13.00 uur was het 'Open Huis', waarbij diverse activiteiten waren georganiseerd, zoals het vertonen van films en foto's en een tentoonstelling over 25 jaar HGW. In de hal stonden o.a. kramen met boeken en dvd's en spullen uit grootmoeders tijd, miniaturen van landbouwwerktuigen, etc., etc. Ook werden er vernieuwde pachterskaarten uit 1942 te koop aangeboden. Gezien de grote belangstelling en de vele positieve reacties, was dit een geslaagd jubileumfeest. Dank aan allen, die dit mogelijk hebben gemaakt. Kroniek De hoofdthema's van de in 2017 verschenen Kronieken waren: 'Polder weer droog', 'Wieringermeerjeugd in beweging' en 'Voortrekkers van het Genootschap'. Schenkingen Velen, zowel leden als niet-leden, hebben ons het afgelopen jaar weer verblijd met een schenking. Hierbij willen wij iedereen daar (nogmaals) hartelijk voor danken. Gezien onze ANBI status, is het in veel gevallen mogelijk, om gebruik te maken van een extra giftenaftrek. Voor vragen hiervoor, kunt u geheel vrijblijvend contact opnemen met onze penningmeester. Ook op onze website (www.wieringermeergeschiedenis.nl) is hierover de nodige informatie te vinden. Tot slot Zoals bekend liepen de activiteiten voor de viering van ons 25-jarig bestaan als een rode draad door heel 2017. Er is aan alle kanten heel veel werk verzet om ons jubileumfeest te doen slagen. En dat is ruimschoots gelukt. Bij zo'n grote opkomst en zoveel blijde gezichten wordt pas goed duidelijk hoe 'ons' Genootschap leeft binnen de gemeenschap en daar mogen we met zijn allen best heel trots op zijn. 26ste jaargang 2018/1, nummer 79

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2018 | | pagina 8