Van onze voorzitter Historisch Genootschap Wieringermeer Al weer verleden tijd We kunnen terugkijken op een geweldige dag van ons 25-jarig jubileum. In het offi ciële gedeelte hebben we Rein Koolen in het zonnetje gezet en hem als dank voor zijn inzet voor het Genootschap een bord laten onthullen: de 'Rein Koolen-zaal', opgehangen in het gedeelte waar we de gasten ontvangen. De middag was open voor het publiek en werd heel goed be zocht. Dit alles ligt weer achter ons. De komende tijd In 2018 is het 100 jaar geleden dat de Zuiderzeewet is vastgesteld. De Zuider- zeewet heeft er voor gezorgd dat Neder land er anders is gaan uitzien. De Afsluit dijk, de inpoldering van de Wieringermeer en later de Noordoostpolder en Oostelijk en Zuidelijk Flevoland. De Wieringermeer is de enige Zuiderzeepolder, een extra re den om stil te staan bij de totstandkoming van deze wet. In samenwerking met de Cultuurschuur willen we hier aandacht aan besteden. We zijn in contact gekomen met Ed Voigt uit Lelystad, een man die alles weet van Cornelis Lely en daar ook heel goed over kan vertellen. Hij staat in nauw contact met de nazaten van Lely. Ed Voigt heeft een reizende expositie, doet rondleidingen en geeft lezingen over Cornelis Lely. Hij schreef ook het boek 'In de voetsporen van Lely' dat in maart uit komt. Nog meer plannen Het plan is om in de week van 25 juni 2018 de reizende expositie van de heer Voigt in de Cultuurschuur te vertonen; hij zal dan ook zelf aanwezig zijn. Deze expositie is ook bedoeld voor de scholen (bovenbouw) in de Wieringer meer. Alle scholen zijn hier voor uitgeno digd. Wij bieden de scholen een exem plaar van het boek van de heer Voigt aan. Later volgt mogelijk een lezing voor volwassenen en we proberen het thea terstuk over het ontstaan van de Zuider zeewet naar de Cultuurschuur te halen. In dat stuk wordt ook de toenmalige tegen stem verwoord. Bij voldoende belangstelling organiseren we een excursie naar de 'Flevowand', een 12 jaar durend project uit Biddinghui zen waarbij de geschiedenis van de Zui derzee wordt verbeeld en geborduurd in een wandkleed van 60 meter lengte. De Flevowand zal 14 juni klaar zijn en vervol gens geëxposeerd worden in Lelystad. We houden u op de hoogte via de media. Riet Miedema 26ste jaargang 2018/1, nummer 79

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2018 | | pagina 6