Ingebracht en uitgelicht In den Oever stonden de heren Hupkens van der Elst en J Cn. Ringeling klaar om de dames rond te leiden. 'Het gezelschap ging per auto de sluisput in', aldus de krant, 'Tot verdriet van het intussen toege stroomde publiek (dat via de tam tam op de hoogte gesteld was) en op die manier heel weinig te zien Na de bezichtiging van de sluizen en brug- hoofden lag de Zilvermeeuw klaar voor een vaartocht naar de werkeilanden Breezanddijk en Kornwerderzand om de waterstaatkundige werken ter plekke te aanschouwen. Tijdens de vaartocht werd de lunch genuttigd. Om 6 uur was het gezelschap terug in Den Oever. Koningin en prinses overnacht ten in de koninklijke salonwagen te Schagen. Op dag twee kwam men om 9.00 uur weer in Den Oever aan om vandaar al varende naar Medem- blik te gaan. Onderweg werd werkhaven Oude Zeug aange daan. Of daar gebruik is gemaakt van het koninklijke stilletje ver meldt de historie niet, maar er was op gerekend. Op 20 augustus was er opnieuw koninklijk bezoek, ditmaal van Konin gin-Moeder Emma en haar gevolg. Het gezel schap kwam tegen de middag in Medemblik aan, waar eerst Gemaal Lely werd bezichtigd. Hierna werd per auto een bezoek gebracht aan de proefpolder Andijk. Na terugkomst in Me- demblik voer de Zilvermeeuw langs de Wierin- germeerdijk en het begin van de Afsluitdijk. In Den Oever werden de sluiswerken wandelend bezichtigd. Daar was er sprake van een hartelijke ontvangst schrijft de krant. Vanaf alle gebouwen en vaar tuigen van de Zuiderzeewerken werd gevlagd. Aangekomen in Medemblik vertrok het gezelschap per auto naar de proefpolder Andijk. Daar werden ze uit gebreid rondgeleid door o.a. dhr. Wortman en Ir. Sme ding; ook werd een bezoek gebracht aan het laborato rium. Aan het einde van de dag was het salonrijtuig vanuit Schagen aangeko men in Medemblik, zodat Wilhelmina en Juliana met gevolg weer comfortabel terug konden reizen naar Den Haag. Het Koninklijk gezelschap in proefpolder Andijk Wilhelmina en Juliana in de sluisput bij Den Oever 26ste jaargang 2018/1, nummer 79

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2018 | | pagina 36