Ingebracht en uitgelicht Een koninklijke po Historisch Genootschap Wieringermeer Marieke Roos tegen ter hoogte van de Sluitgatweg. Anders hadden we daar die weg immers niet gehad? Het Regionaal Archief in Alkmaar verschafte raad. En al snel bleek het om twee bezoeken te gaan! Beide speelden zich af in augustus 1929. Op 26 juli van dat jaar was de Wierin- germeerdijk gesloten. De beide losse einden vanaf de Oude Zeug en Den Oever kwamen elkaar logischerwijs Een po van ongeveer 90 jaar oud. Al of niet gebruikt. Waarschijnlijk niet. Ingebracht door de heer Cor Wit, oud-havenmeester van Oude Zeug, uit Wieringerwerf. Het bijbehorende verhaal vertelt: 'Gebruikt in tijdelijk toilethokje ter gelegenheid van een bezoek van Koningin Wilhelmina aan de Wieringermeerdijk. Feestelijke ingebruikname (niet het potje) of overdracht'. Hier rijzen vragen. Vraag 1: Ter ere van wat was het be zoek? Vraag 2: Is het aardewerken potje geproduceerd door de fabriek van Petrus Regout in Maastricht ook daadwerkelijk gebruikt? 10 dagen na de sluiting, om precies te zijn op 5 augustus, ondernam koningin Wilhelmina, samen met haar dochter prinses Juliana de lange reis naar noordelijk Noord-Holland. Het ging om een tweedaags bezoek. Dat was ook de reden dat de koningin met de trein kwam. 's Ochtends om 10.20 uur arriveerde het paar met zeer klein gevolg in Schagen. Een open auto stond klaar. Het begin van het bezoek was een beetje gênant volgens de krant. Door een slechte voorbereiding zou de burgemeester van Wieringen niet geweten hebben van het bezoek en daarom niet aanwezig zijn op de korte Af sluitdijk om de koninklijke hoogheden welkom te heten op Wierings grondgebied. Gevlagd werd er ook niet, omdat men in het gemeente huis van niks wist. Achteraf bleek de krant slecht geïnformeerd. Koningin en prinses kwamen incognito en het was zelfs verboden foto's te nemen. Gelukkig heeft niet iedereen zich daaraan gehouden. De koninklijke gasten nabij Hippolytushoef

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2018 | | pagina 35