Wieringermeerbode Gemeentesecretaris kreeg Abraham Wieringermeer Is een gemeente, waar zich inwoners gevestigd heb ben, afkomstig uit alle windstre ken van het land. Dit heeft o.m. tot gevolg dat hier verschillende uitingen van folklore te bespeuren zijn. Hiertoe behoort ook het aan bieden van een „Abraham" aan de genen, die de vijf kruisjes achter de rug hebben. Vrijdagmorgen werd dc gemeentesecretaris van Wieringermeer, de heer T. Visser, door het personeel, werkzaam in het raadhuis te Wieringerwerf, dit banketbakkerskunstwerk., vervaar digd door bakkerij Tops te Wierin gerwerf, aangeboden ter gelegen heid van zijn vijftigste verjaardag Een attentie, die door de secretaris zeer op prijs gesteld werd. Het gebruik van het aanbieden van een Abraham is van bijbelse achtergrond. Men kan hierover le zen in het evangelie van Johannes hoofdstuk 8 verzen 57 en 58. Smalfilmclub Wieringermeer Dc Smalfilmclub „Wieringer meer" hield haar eerste jaarverga dering in „Ons Centrum" te Wie ringerwerf. Voorzitter Toth kon, behalve een flink aantal leden, ook diverse gasten welkom heten. Se cretaris Zon gewaagde in zijn jaar verslag van een gunstige ontwik keling. Voorzitter en secretaris werden als bestuursleden herko zen; dc heren C. Brouwer en C. Blok, beiden te Middenmeer, en de heer P- Kreuk te Slootdorp werden als nieuwe bestuursleden gekozen. Getuige de gegevens, die de pen ningmeester in zijn jaarverslag naar voren bracht, kon vastgesteld worden dat ook in financieel op zicht de club het eerste jaar goed is doorgekomen. Daar de club zal toetreden tot het overkoepelende orgaan de NOVA, endit kosten voor contributie met zich meebrengt, werd besloten de afdelingscontri butie voor het komende jaar iets te verhogen. Hierna werd het programma voor het nieuwe verenigingsjaar vastgesteld. Op 28 februari wordt een bezoek gebracht aan de zus tervereniging te Den Helder. Ver toning en beoordeling van de wed strijdfilms, welke in het voorbije seizoen zijn gemaakt, zal plaats vinden op een bijeenkomst op 19 maart; wedstrijdfilmpjes kunnen nog tot die datum worden inge diend. Tenslotte werden nog enkele filmpjes van leden geprojecteerd en gaven zich 6 nieuwe leden op. waardoor de club thans 23 leden telt. De f 20.000,- van hotel Friesland In verband met de in het num mer van 7 februari gepubliceerde toelichting van B. en W. aan de raad ter zake van de bouw van café-restaurant „De Maaier", deelt de eigenaar van hotel „Friesland" ons mede dat hij wel een zaal heeft gebouwd voor plm. 300 personen voor vergaderingen, recepties en diners. Hierbij tevens een keuken met een grote capaciteit. Vanwege de ligging aan de E1Q heeft, deze zaai geen toneel. Op voorstel en met medewerking van B. en W. is door hem hiervoor, als boetebe ding, een bedrag van f 20.000, - be taald, ter ondersteuning van de bouw van een zaal ten behoeve van de eigenaar van „De Maaier". Nieuw kantoor "Het nieuwe kantoorgebouw van de Onderlinge Brandwaarborg m aatschaopi.i Wierlngermeerpol der aan de Brugstraat te Middenmeer zal donderdag 25 januari officieel worden geopend door burgemees ter F. Omta. De leden die het nieu we gebouw wensen te bezichtigen worden daar vrijdagmiddag toe in de gelegenheid gesteld. Zilveren zaken- jubileum Jan Kruit Kwekerij „De Terp" tc Wierin gerwerf, van de firma Jan Krult, bestaat a.s, dinsdag vijf'-en-twintig; jaar. Dc oudere inwoners van Wie ringermeer weten zich nog wel te herinneren dat in 1943 de firma Kruit zich vestigde aan de Verbin dingsweg (waar thans de kippen farm van Mollema is). Dit beschei den begin is uitgegroeid tot het. huidige bedrijf aan de Terpweg, dat aan vele handen werk geeft. Het bedrijf heeft allure gekregen. Klanten van Kruit vindt men over het hele land. Niettegenstaande het zeer drukke leven in z'n zaak, heeft dc heer Kruit zich ook nog verdienstelijk gemaakt in het ver enigingsleven van Wieringerwerf. Hij behoorde tot degenen die kort na de tweede drooglegging de wo ningbouwvereniging „Bouwt Voort" oprichtten. Stellig zullen velen op de jubi leumdag dc receptie op zijn bedrijf (van 2 tot 5 uur) van deze polder pionier, die zovelen in Wieringer meer „het met bloemen liet zeg gen", bijwonen, om hem te huldi gen voor de bij drag, ook middels zijn bedrijf, om de „kale polder" te doen veranderen in een rijk met groen versierd gebied, waar het ook hierdoor goed wonen en wer ken is! Gunstige ontwikkeling zwemvereniging Wieringermeer In de jaarvergadering van dc zwemvereniging Wieringermeer, die onder leiding van voorzitter N, Ollj te Wieringerwerf gehouden werd, kwam o.m. tot uitdrukking dat de vereniging zich gunstig ontwikkelt. Besloten werd de vereniging aan te sluiten bij de Koninklijke Neder landse Zwem bond, waardoor het mogelijk zal worden aan officiële wedstrijden deel te nemen. Ook is het streven er op gericht met een herenteam uit te komen in de wa- terpolo-zomercompetitle 1968. Dc voorzitter wees er op dat het zander opgaaf van reden wegblij ven bij trainingen veelvuldlger be gint voor te komen. Dit heeft tot gevolg, dat ouders-autobezitters, die het vervoer verzorgen, voor niets komen. Besloten werd bij het wegblijven zonder bericht een boe te op te leggen, terwijl men dan eenmaal ook niet mag zwemmen. Met ingang van januari 1968 werd de contributie met f 1,per maand verhoogd in verband met de hoge kosten voor vervoer en badhuis- huur gedurende de winterperiode. In de plaats van dc heer Brouwer werd de heer F. Bcudckcr tot be stuurslid gekozen. Nadat de voor zitter nog een dankwoord had uit gesproken aan allen die meehel pen het werk van de vereniging in stand te houden, cn met name ook degenen die voor vervoer gezorgd hebben, kwam het bingospel op ta fel. Om een aantal aantrekkelijke prijzen werd in een gezellige sfeer gespeeld. Eerste midgetgolf- baan in W.-meer Binnen zeer korte tijd zal dc eerste midgetgolf baan in Wierin germeer geopend worden. De heer W. Fransman uit Slootdorp heeft namelijk een dergelijke ontspan ningsgelegenheid laten aanleggen op een terrein aan de Terpstraat nabij de Brinkweg. De achttien baantjes met hindernissen zijn reeds gereed. De firma Wassink van Garderen heeft er een ge bouwtje geplaatst. Paddestoelen in rood en blauw en groen cn geel zijn over het terrein verspreid ge plaatst, en geven het geheel een vrolijk cachet. Het seizoen der kampeerders en toeristen staat voor de deur. Stellig zullen zij naast de inwoners uit eigen ge meente deze bijdrage tot bevor dering van de „leefbaarheid" van. deze gemeente weten te benutten. 26ste jaargang 2018/1, nummer 79

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2018 | | pagina 19