Notulen jaarvergadering van dinsdag 20 februari 2018 Historisch Genootschap Wieringermeer Hans Roelofsen, secretaris Locatie: 'De Doorbraak' te Kreileroord 1. Opening door de voorzitter. Om 20.00 uur opent voorzitter Riet Miedema de vergadering. Namens het bestuur heet ze iedereen van harte welkom. In het bijzonder mevr. M. Rijk die na de pauze zal spreken over haar boek 'Polderpioniers'. De voorzitter geeft aan blij te zijn met de fraaie opkomst (ca. 55 personen). Zij meldt dat ernaar gestreefd wordt om de jaarvergadering bij toerbeurt te laten plaatsvinden in de vier dorpen van onze polder. Daarna geeft ze een korte terugblik op het voortreffelijk geslaagde jubileumfeest ter ere van het 25 jarig bestaan van het Genootschap. Het jubileumboek is nog te verkrijgen in het Genootschapshuis, evenals de vernieuwde pachterskaart van 1942. Ook de prachtige luchtfoto's die gemaakt zijn door dhr. P. de Wit, zullen eerstdaags te koop worden aangeboden. Tot slot geeft de voorzitter aan, dat het Genootschap binnenkort op diverse manieren aandacht zal besteden aan de 'Zuiderzeewet', die 100 jaar geleden in werking is getreden. 2. Goedkeuring notulen jaarvergadering 28 februari 2017 De vergadering heeft geen op-/en of aanmerkingen op de notulen van 28 februari 2017, zoals deze gepubliceerd zijn in Kroniek nr. 76. Derhalve worden ze goedgekeurd. 3. Jaarverslag secretaris De secretaris geeft in zijn jaarverslag aan dat er in 2017 op allerlei gebied weer veel is gebeurd. Het Genootschap stond het afgelopen jaar volop in de belangstelling, dit mede gezien het zilveren jubileum, dat gevierd werd op 9 december. Het ledental kende een lichte daling (van 1082 naar 1072). Na een korte stilte ter nagedachtenis aan de leden, die ons zijn ontvallen, wordt er ingegaan op de diverse activiteiten, waarbij het Genootschap in 2017 betrokken was. In zijn slotwoord merkt de secretaris nog op, dat veel werk is verzet en het mooi is om te zien, hoe 'ons' Genootschap leeft binnen de gemeenschap. 4. Jaarverslag penningmeester De financiële zaken worden door de penningmeester uitvoerig besproken. In 2017 zijn de baten ruim 10.000 hoger uitgekomen dan de lasten. Dit kwam mede doordat de kosten voor het jubileumfeest veel lager zijn uitgevallen dan daarvoor was gereserveerd. Ook de verkoop van materialen was uiteindelijk veel hoger dan er was begroot. De algemene reserve is t.o.v. 2016 met 10.279,10 toegenomen. Al met al: zeer mooie cijfers. 26ste jaargang 2018/1, nummer 79

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2018 | | pagina 12