Van onze voorzitter Historisch Genootschap Wieringermeer Als je wat ouder bent ga je vaker terug in de tijd, heb je het vaker over vroeger. Dat komt je dan weer allemaal voor je geest. Laatst was ik bij een van de adressen van Oude Glorie en dan zie je huishoudelijke dingen waarvan je roept 'O ja, dat hadden we thuis ook" en 'Wat moeten de mensen geploeterd hebben vroeger'. Bijvoorbeeld eten koken op een oliestelletje met kool dat in een paar uur gaar pruttelde. Of de inmaak en de slacht die klaar moesten zijn voor de winter. En dan de was, daar had je een dagtaak aan om die droog te krijgen, als het al droogde. Eerst de witte was, daarna de lichte en donkerbonte was en tenslotte de overalls. Dit alles met de hand uitgespoeld en door de wringer gehaald. Lakens en slopen werden daarna gesteven ingevocht en gestreken. Zo heeft iedereen zijn eigen persoonlijke versie van de geschiedenis. Maar ook samen hebben we veel gemeenschappelijk. Misschien is dat wel de reden dat ooit twee mensen begonnen met 'Het Historisch Genootschap van de Wieringermeer' dat op 10 december 25 jaar bestaat. Jaren lang waren er al kranten, foto's en allerlei andere informatie over de Wieringermeer bewaard en gespaard alvorens het met anderen te delen. De spulletjes gingen van de huiskamer via 'de Bank' naar een eigen locatie in het dorp en uiteindelijk naar de Cultuurschuur waar iedereen de bewaarde artikelen kan bewonderen. In die 25 jaar is er van alles bijgekomen, iedereen die wat van vroeger op te ruimen had brengt het bij het Genootschap zodat zijn of haar stukje persoonlijke geschiedenis ook voor anderen behouden blijft. Dat het op zaterdag 9 december een feestelijke dag mag worden, is mijn wens. Riet Miedema Ontwerp, tekenwerk en berekeningen Vergunningen aanvragen Onderzoeken en rapportages Technische beschrijvingen Artist impressions regeling. Oosterkwelweg 3 H 1771 MH WieringerwerfB t 0227 60 06 60 II f 0227 60 35 97 www.commandeurbouwontwikkeling.nl H info@commandeurbouwontwikkeling.nl 25ste jaargang 2017/3, nummer 78

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2017 | | pagina 6