Van de redactie Historisch Genootschap Wieringermeer Pier Montsma Beste lezers, Voor u ligt Kroniek 78. Geen Kroniek die an ders is dan de vorige of het zou moeten zijn dat hij uitkomt in november in plaats van vlak voor de kerst. Dat heeft alles te maken met het 25-jarig bestaan van het Genootschap op 10 december. Dat heugelijke feit vieren we op zaterdag 9 december in de Cultuurschuur. Op pagina 5 wordt u daartoe uitgenodigd en vindt u ook informatie over wat er zoal te doen en te zien is die dag. Let ook nog even op de speciale actie om nieu we leden te werven. Dus als u nog iemand weet die nog geen lid is... In de vorige Kroniek werden gegevens ge vraagd over diverse onderwerpen (zie blz. 6, K77). Hier kwamen verschillende reacties op. Deze vindt u terug in de rubriek 'Reactie van lezers', een beetje opgespaard over de laatste maanden. Dit is ook bedoeld als aanmoediging te reageren op onze artikelen: kom gerust met op- en aanmerkingen over foto's en teksten in ons lijfblad of op de Beeldbank. In de rubriek 'Ingebracht en uitgelicht' kunt u lezen hoe het beeld van Ir. Lely tot stand is ge komen, niet alleen dat op de Afsluitdijk, maar ook de replica die nu in de Cultuurschuur staat. Alles bij elkaar genomen is met dat laat ste exemplaar heel wat rondgesjouwd. Hopelijk heeft het nu z'n laatste rustplaats gevonden. Als voorbeeld van een 25-jarig jubileum is in de geschiedenis van Kreileroord gedoken. Als je dan leest wat daar in 1992 gepresteerd is voor dat feest en hoe de gehele dorpsgemeenschap daarbij betrokken was, mag je daar best wel jaloers op zijn. Het is maar de vraag of dat in deze tijd, in welk dorp dan ook, herhaald kan worden. Maar misschien zeg ik nu te veel. Piet Otten is een van de leden van het eerste uur van het Genootschap. Hij vertelt ons over zijn belangstelling voor de historie van de Wieringermeer en ook hoe hij samen met Aart Metz gegevens verzamelde en door de polder tufte om foto's te maken. Tonny en Piet Teeling namen het initiatief voor de oprichting van onze vereniging, maar Piet was er vanaf het begin bij. Hij en alle andere vrijwilligers worden ge noemd in het laatste artikel in deze Kroniek, omdat het Genootschap heel veel aan hen te danken heeft en niet zonder kan. Nu maar ho pen, dat er niemand vergeten is. Behalve de oprichting van ons Genootschap in 1992 gebeurde er in de wereld om ons heen nog wel het een en ander: enkele gebeurtenis sen worden in herinnering gebracht. Tenslotte, als u zin heeft om meer te lezen nadat u deze Kroniek uit heeft: zie de rubriek 'Over boeken' op blz. 11; beide boeken zijn zeer de moeite waard. Veel leesplezier

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2017 | | pagina 5