Hulde aan de vrijwilligers Een vrijwilliger vertelt. Het Genootschap voor de geschiedenis van Wieringermeer, zo was toen de naam nog, vierde in 1997 het vijfjarig bestaan met een tentoonstelling in het gemeentehuis aan het Loggersplein, het gebouw dat we tegenwoordig de Cultuurschuur noemen. Daar begon het. In de levensfase dat het voor uitzien langzaam kantelt richting terugkijken is een confrontatie met tafels vol herinneringen aan een tijd die je zelf hebt meegemaakt indruk wekkend. Foto's, kaarten, bouwteke ningen, gebruiksvoorwerpen, allemaal zaken die tot een verleden behoren waar je bij was. Dat pakt je. Tussen al dat verleden lagen uiteraard ook in te vullen formulieren waarop je je kon aanmelden als lid. De dienstdoende gastvrouw was Tonny Geers die met een vragende blik vrijwel ieder een aanzette om zich op te geven. Dat lidmaat schap leidde er toe dat je het Genootschap wat beter ging volgen, krantenberichten, het lijfblad de Kroniek en na de ingebruikname in 2000 af en toe een bezoek aan het Genootschapshuis in Middenmeer en natuurlijk de boeken. Al na een paar visites in het Genootschapshuis kwam de vraag: wil je gastheer worden? Zonder al teveel bedenktijd zeg je daar ja op, de gelei delijke afbouw van je beroepsverplichtingen maakt dat mogelijk. En dan begint het fameuze inroosteren. Tweemaal per jaar onder het genot van een taartje mag je aangeven wanneer het je past om je gidstaak te komen vervullen en je moet vlug zijn om een plaatsje op de lijst te veroveren. Gids-zijn is gezellig en vooral leer zaam. Bezoekers komen tenslotte vrijwel altijd met vragen, vragen waarop vaak het antwoord alleen in het archief te vinden is. Na een groot aantal zaterdagmiddagen leer je ook daar de weg kennen. Ons korte maar rijke verleden opent zich stap voor stap. In het bestuur En als er bij gelegenheid een bestuurslid af treedt kan het gebeuren dat er op een onopval- lende manier en met een zorgelijk gezicht aan je gevraagd wordt of je niet wilt komen helpen om de boel draaiende te houden. Die vraag gaat vergezeld met de verzekering dat het slechts gaat om ongeveer 6 vergaderin gen per jaar. Dat neem je voor waar aan en je zegt pardoes ja. Dan mag je meebeslissen over de aanschaf van een nieuwe printer, een bea- mer, een ontvochtiger, een telefoonverbinding en wat dies meer zij. Vragen zoals, gaan we zelf schilderen, hoe werven we meer leden, kan de Kroniek in kleur gedrukt worden, hoe houden we de website in de lucht, komen langs. Als be stuurder moet je regelmatig als vertegenwoor diger van het Genootschap naar buiten treden, de poldergeschiedenis verdedigen of uitdragen. Binnen de kortste tijd word je 'Historie'. Je maakt wat mee! De naamsverandering, het nieuwe logo, het kinderboek 'Wieringermeer voor ons gemaakt', opheffing gemeente Wierin- germeer, rumoer rond het Joods Werkdorp, de ondergang van de Oude Beurs, de ontwikkeling van Agriport, Beloofd Land in het Domeinkan toor, de verhuizing naar de Cultuurschuur, de onderscheiding van Kees Meeuwsen en Willy Maris, de cyclus 'Kroongetuigen'en nog veel meer, want de geschiedenis blijft groeien. Werkgroepen Het Genootschap kent naast het bestuur een Van Genootschapshuis naar Cultuurschuur 25ste jaargang 2017/3, nummer 78

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2017 | | pagina 41