25 jaar Genootschap Piet Otten vertelt Historisch Genootschap Wieringermeer Marieke Roos Van alle kanten worden we er aan herinnerd dat het in december 25 jaar geleden is dat het Genootschap is opgericht. Daar is natuurlijk wel een aanleiding voor geweest. Je gaat niet zomaar een genootschap oprichten. Helaas kunnen we het Tonny en Piet Teeling niet meer vragenmaar de heer Piet Otten wel. Boerenleven Het was waarschijnlijk nooit zover gekomen wanneer hij niet in Den Haag was opgegroeid. Ja, het kan soms raar lopen. Eerst even in het kort hoe hij in de Wieringer- meer is terechtgekomen. De Haagse jongen voelde zich aangetrokken tot het boerenleven. Hij bezocht de Middelbare Landbouwschool in Doetinchem. Na zijn afstuderen in 1962 kwam hij via bemiddeling van de directeur terecht bij de familie Beetsma aan de Robbenoordweg. Daar werkte hij een jaar. Zijn volgende stek werd de boerderij van de familie Rademaker aan de Zuiderdijkweg. Weer een jaar later vond hij een plek bij de firma Van Damme. Tijdens zijn werkzame leven heeft hij heel wat bunders gediepploegd en veel egalisatiewerk verricht. Lekker in de weer met groot materi eel. Niet alleen in de Wieringermeer, ook in de Noordoostpolder en de Flevopolder. Hij her innert zich nog dat hij aan de Vliegtuigweg in de buurt van Schokland kunstmestzakken vol scherven heeft opgegraven. In Oost-Flevoland tijdens het zogenaamde ondergrond woelen heeft hij op kavel G64 een wrak van een over- naads gebouwd schip gevonden. Dat is de plek waar nu het observatorium van Robert Morris is gelegen. Verzamelen Nu is Piet wel verzamelaar geworden, maar niet van dat soort zaken. Ineens kwam in 1976 een oude kennis uit den Haag, Aart Metz, op dagen. Hij kende Aart als vriend van zijn ou dere broer en zus. Deze werkte op het kantoor van de Zuiderzeewerken in Den Haag als spe cialist betonconstructie. Hij was daardoor zeer geïnteresseerd geraakt in de zogenaamde natte bouwwerken in de Wieringermeer en bezat diverse bouwtekeningen en publicaties op dit gebied. Hij benaderde Piet met de vraag of ze samen eens een tochtje konden maken langs gemalen, bruggen, sluizen en dergelijke. Piet kon dat wel regelen. Het werden trouwens vele keren dat de beide mannen op de brommer de polder en omstreken onveilig maakten. Er ontstond een hechte band tussen die twee. Aart Metz woont al weer heel wat jaren in Dronten en de brommer van Piet kan de weg inmiddels blindelings vinden. Van deze bezoeken zijn heel wat foto's gemaakt die allemaal in het archief van het Genoot schap zijn opgeborgen. Bezienswaardige foto's zoals bijvoorbeeld die van het bezoek aan het slakkenhuis in gemaal Lely, speciaal voor hen Balgzankanaal met spuisluizen 25ste jaargang 2017/3, nummer 78

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2017 | | pagina 34