de stichting van het dorp Kreileroord een heel goede zaak was. Verder sprak Harm Brander namens de stichting Dorpsbelangen en de heer Van Marle namens de dorpsraad. Symbolisch nam hij zijn hoed af voor de organisatie en be dankte hij alle medewerkers. Als laatste sprak Gijs van Gaalen, die zijn sporen in het dorp meer dan wie ook verdiende. Naar hem is de gelijknamige straat vernoemd. Het feest barst los Op donderdag startte de dag met een huis houdbeurs, 's middags was er een poppenkast voorstelling voor de allerjongsten en daarna trad goochelaar Jan van Woesik op in het Dorpshuis. 's Avonds was de Kreileroorder avond met optredens van heel veel onbekend talent uit het dorp. Manuel Provenzano liet met een enorm volume zijn Italiaanse liederen de tent op zijn grondvesten schudden. Ron Imming was van een aparte klasse met zijn flamingogitaar. De Kreileroorder Dolly Dots Simone en Bianca Rooyers, Enny van der Werf en Letizia Provenzano) gaven een prachtig optreden. De ontdekking van de avond was de meidengroep Village Women. Jeroen Lanser en Chris Tervoort imiteerden Koot Bie. Tussen door werd met elkaar gezongen onder leiding van Marjan Rezelman. Vrijdagmiddag begon met bloemschikken en draaide er een film van Koninginne dag 1960 en 1961. Dit spe ciaal voor de bond van oude ren. In de vroege avond een viswedstrijd voor de jeugd, welke gewonnen werd door Sandra Luchies. Daarna volgden touwtrekwedstrij den op de ijsbaan. Veertien ploegen namen deel; uit het dorp zelf maar ook veel van uit de regio. Die avond een gedenkwaardig hoogtepunt. In de feesttent trad Anita Meijer op. Achterop de gro te motor van Wybe Grijze reed Anita het podium op. Zo'n twaalfhonderd mensen waren naar de feesttent gekomen om haar te zien en te be luisteren. Het werd een gigantisch succes waar menig Kreileroorder nu nog over spreekt. Zaterdag Op de vierde dag was het de beurt voor een jeugdrommelmarkt en een straattekenwed strijd. Veel jonge inwoners deden goede zaken en konden zo ook wat geld spenderen aan de kermis, die tijdens al deze dagen aanwezig was. In de ochtenduren ontmoetten oud-Krei- leroorders en huidige dorpsbewoners elkaar tijdens een reünie in de grote tent. Het was druk en gezellig en veel herinneringen werden opgehaald. 's Middags deed het kleine polderdorp weer van zich spreken met spectaculaire recordpo gingen. De stuntploeg (Jan Keuken, Bob Vis ser, Bert de Lange, Arie den Das, Jos Douma en Sjon van Eekelen) doet samen met bakker Hans Tops een poging om de grootste tompou- ce te bakken. Het beoogde formaat is 1.20 bij 5 m. De Tros kwam filmen maar had beperkte tijd. Daardoor werden de mannen opgejaagd en lukte het helaas niet. Kreileroord leeft. Hoe een dorp zijn zilveren bestaan vierde Anita Meijer treedt op voor een volle feesttent 25ste jaargang 2017/3, nummer 78

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2017 | | pagina 32