De eerste van de 68 OP EN OM DE TERP ARBEIDERS GEVRAAGD VOOR HET ZAADPAKHUIS VAN DE Z.W.M. TE MIDDENMEER Flevo-Bode Van de 68 In aanbouw zijnde woonruimten !n wa- genbcrgplaatsen en kleine bijgebouwen is de eerste thans voor bewoning gereed en wel op het bedrijf van pachter Wocts aan de Ou- delanderweg. Bij navraag werd ons medegedeeld dat dit 3 weken binnen de vast gestelde tijd klaar kwam en dat met het gehele bestek behoorlijke vorderingen wor den gemaakt Bij een bezoek aan de be treffende „eerste" kregen wij de indruk dat hier een behoorlijk beloonbaar geheel Is verkregen met meer gerief dan in de Zweedse woningen (en met minder lekkage's). Er kan n.l. zowel in kamer als keuken gestookt worden, er ls een apart toegangspor taal en behoorlijk wat Uast- ruimte. De slaapkamers zijn o.i. te klein. Dit ts blijkbaar een chronische kwaal van noodwoningen. Het wonen op het bedrijf zal echter voor menig pachter van niet te onderschatten betekenis zijn. HOE BESTAAT T. Dezer dagen bereikte het gemeentebestuur een schrij ven van het bestuur ener gemeente uit het Zuiden des lands. Na medegedeeld te hebben, dat het stadhuis dier gemeente in 1944 totaal was vernield, als gevolg waarvan uiteraard veel moeilijkheden werden on dervonden, wordt gezegd, dat bedoeld gemeentebestuur heeft vernomen, dat zich in ons gemeentehuis een 60-tal stalen kasten zouden bevin den, en het leek dat gemeen tebestuur geenszins onwaar schijnlijk toe, dat ten be hoeve van hun gemeente een paar stalen kasten konden worden geleendI Waarschijnlijk heeft be doeld bestuur van die geens zins kleine gemeente nog nooit gehoord van inunda tie van de gemeente Wierin- germeer, en van het verlo ren gaan van vrijwel alles, wat met veel moeite en zorg was opgebouwd, zelfs van de archiefkasten. VAN De regen van vorige week bracht de oogstweckers enige dagen van gedwongen rust. Voor een deel kwam de re gen goc<l van pas, doch de meer dan 50 mm. waren tenslotte ook weer tot last. Teveel van her. goede bracht echter heel wat stagnatie. Het was diezelfde week toch al stil ln de polder. De bouw vakarbeiders hadden name lijk vacantie, zodat het vooral ln de dorpen onna tuurlijk stil was. Prettig was het daarom JJ. Maandag hef bekende rumoer weer te horen en de mannen weer in actie tc zien. Jammer voor hen dat enige dagen van de vacantie letterlijk in het wa ter zijn gevallen, zeker ook voor de kinderen, dio er zich zoveel van hadden voor gesteld om er eens lekker met vader en moeder op uit te trekken, naar zee. naar de bossen enz. Laten we hopen, dat de mannen na hun vacantie met nieuwe energie aan de arbeid zijn getrokken om op korte termijn de mogelijk heid te scheppen dat een belangrijk aantal geëvacu eerde WlcrlngcrmeerKeztn- hen eindelijk eens in de Meeuwstraat terug kunnen keren. Reeds veel te lang maken zij vergeefse tochten naar Wieringerwcrf om tegen de nog steeds niet afgewerkte hulzen aan te kijken. Met de bouw van de Wle- rlngermecrschool is een goed begin gemaakt. Daartegen over betrok de heer Hofman zUn woning met bedrijfs ruimte. Hamstra verhuisde met zijn winkel naar zijn nieuwe pakhuis, dat voor het lcvens- mlddelenbedrijf heel wat meer ruimte biedt, Bakker Buwalda kwam op het lumi neuze idee ijs te gaan ver- VACANTTE REGEN EN IJS. kopen, dat vanzelfsprekend ruime aftrek vindt. In het betondorp, dat des avonds heel aardig door de straatlantaarns wordt ver licht (Jammer dat er een werd stukgereden) zijn een aantal palen geplaatst, die het verkeer moeten beletten tot in de smalle zijwegen door te dringen. Een ang stige bewoner vroeg zich at of er ook nog prikkeldraad om zou komen. Het nieuwe werkkamp langs de Rijksweg, werd af gelopen Maandag volledig in bedrijf genomen, daarin zijn thans ook de bewoners van de barak op de Terp gehuis vest De barak zal thans op korte termijn worden inge richt als noodgebouw voor de U.L.O.-school. die dus binnen afzienbare tijd weer naar Wlerlngerwerf zal te rugkeren. MARJA. W.-wcrf. 15 Aug. 1947. EEN JAMMERLIJKE TEKORTKOMING. In het verslag over het openlucht-concert door dc Stafmuzlek te Wlerlngerwerf werd door ons een Jammer lijke tekortkoming begaan Aan den voet van dit ver slag stond een opwekking voor de W.-mcer Fanfare opdat ook dit corps ons spoe dig door gestadige repetitie eens een muzikale avond zou. kunnen bezorgen. Thans ech ter blijkt ons dat de Chr. Muzlekvereen. .Soil Dec Gloria" reeds de primeur bezat in de heroprichting en reeds maanden eerder in. alle stilte repeteert. Tenein de een onjuiste gevolgtrek king te ontgaan plaatsen wi) gaarne deze mededeling, de wens er aan toevoegend dat ook dit corps nog het a.s. seizoen eens iets naders van zich zal doen horen. De gehele winter werk. Goed loon Aanbiedingen aan het Kantoor der Z.W.M. te Midden- meer of aan C. J. DE GIER, Molenw. F 11 Wicringerwaard 25ste jaargang 2017/3, nummer 78

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2017 | | pagina 15