Van de redactie Reactie van een lezer Historisch Genootschap Wieringermeer Pier Montsma Kroniek 77 staat in het teken van de jeugdver enigingen. Niet alle verenigingen zijn aan bod gekomen. Kerkelijke jeugdverenigingen o.a. werden nu niet meegenomen. Verder beperken we ons hierbij vooral tot de periode vanaf 1965. Dan zien we onder andere dat bij de diverse verenigingen voor plattelandsjongeren de wens ontstaat om samen te gaan. Niet veel later ont staat daarnaast een algemene jeugdvereniging voor alle gezindten (DID en Stoj) en daarmee is een grote stap in de 'ontzuiling' een feit. Bij het ontstaan van genoemde verenigingen Waarom ik u een mail stuur? Ook in Kroniek 76 tref ik artikelen uit de Wieringermeerbode (blz. 16) en uit de Fle- vo-Bode (blz. 40) aan. Wanneer ik de artikelen lees, is het net alsof ik mijn vader (J.A. Gerrit sen) hoor praten. Zijn jarenlange correspon dentschap voor zowel de Flevo-Bode als de Wieringermeerbode, heeft er voor gezorgd dat er talloze artikelen en verslagen, uit zijn hand zijn opgetekend. Zijn stijl is zo herkenbaar. Hij was altijd aanwezig bij nieuwe ontwikkelingen en maakte daar dan verslagen, rapportages van. Daardoor is mede zoveel geschiedenis bewaard gebleven. Mijn vader was 'free-lance' journalist, en al zijn vrije tijd, ging met liefde naar het maken van verhalen, verslagen. Bij ons thuis was het altijd een 'komen en gaan' van mensen, die graag iets in de krant geplaatst wilden zien, en daar aan gaf hij altijd gehoor. Tot op hoge leeftijd heeft hij dit gedaan, omdat hij er zoveel plezier in had. Hij stierf plotseling op 11 november 1992. kwam het initiatief doorgaans vanuit de jonge ren zelf. Wel probeerde de Gemeente altijd een vinger in de pap te houden door bijv. een jonge renwerker aan te stellen, maar bij de minste bezuiniging verdween deze ook weer. De schuurfeesten waren afhankelijk van een vergunning van de gemeente, met name vanwege veiligheidsvoorschriften. Nadat geen vergunningen meer werden verleend kwam een einde aan dat fenomeen. Veel leesplezier gewenst Al die jaren had hij ook de volledige jaargan gen van de Wieringermeerbode bewaard. Mijn moeder (overleden op 15 november 2015) heeft dit tot het jaar 2013 doorgezet. Alle jaargangen zijn overgedragen aan het Historisch Genoot schap. En zo blijven verhalen bewaard, en kunt u er volop gebruik van maken voor uw rubrie ken in de Kroniek. Daar ben ik eigenlijk wel trots op, hij was een man die de polder en zijn geschiedenis 'op handen droeg', het is een stuk van zijn nala tenschap, en zo zou hij dat ook graag gezien willen hebben. Meneer Montsma, ik had er behoefte aan, dit al les onder uw aandacht te brengen, als redactielid van de Kroniek. Misschien ook nog eens waard dit te vermelden in de Kroniek? Dat zou een fijn 'eerbetoon' zijn aan zijn mooie en zo herkenbare schrijfstijl en jarenlange inzet, om de Wieringer- meerpolder zo goed mogelijk te promoten! met vriendelijke groet, Magda Gerritsen 25ste jaargang 2017/2, nummer 77

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2017 | | pagina 5