Schuur feesten Historisch Genootschap Wieringermeer Pier Montsma Al z'n levensdagen werd in de Wieringermeer feestgevierd in garageswerkplaatsen en schuren. Meestal betrof het een verjaardag of een eindexamenfeestje en soms een huwelijksjubileum. Aan het eind van de vorige eeuw werden deze feesten groter en grootser en werden de schuurfeesten een echt fenomeen. Bescheiden begin De vriendengroep van Paul Kreuk organiseer de in 1985 een schuurfeest op het terrein van de Oostwaardhoeve. Veel organisatie was niet nodig, gewoon met z'n allen de schouders eronder en lekker feesten. Drive-in Show Light ning verzorgde de muziek en de drank kwam van Gert Tromp. Met tractor en aanhangwagen werden de lege kratten bier zondag terugge bracht (dat kon toen nog) en wat nog niet leeg was werd onderweg wel opgedronken. 'Tegen de tijd dat we in Slootdorp waren lag de helft van de groep in coma achter in de aanhangwa gen', volgens Paul. In 1987 werd het al wat groter aangepakt en waren er ongeveer 200 bezoekers. Dat bete kende meer organisatie, verantwoordelijkheid en zorg. Omdat er toen ook al elders schuur- feesten waren leek het beter in het vervolg daar heen te gaan i.p.v. zelf iets te organiseren. Een hele organisatie De eerste grote schuurfeesten vonden wellicht nog plaats zonder vergunning van de gemeente, maar dat was gauw over. Ver gunning betekende wel dat er eisen wer den gesteld aan de (brand)veiligheid en dus kwamen brand weer en politie vooraf controleren of alles in orde was. Op het feest zelf kwam de politie vaak om een uur of 12 's nachts nog eens langs en sommige ^\\oodi gjn& brand weerlieden uit de gemeente von den het ook leuk om nog even te komen kijken hoe het feest verliep. Behalve de inrichting van de schuur, veelal afgezet met kuubkis- ten, moest er een bar worden ge- installeerd en een podium voor de muziek. Op het erf kwam meestal een snackkar te staan en zeker een toiletwagen, met uiteraard conse quenties voor water en elektriciteit. Ook werd de nodige zorg besteed aan de entree tot het erf met soms Schuurfeest zonder naam 25ste jaargang 2017/2, nummer 77

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2017 | | pagina 42