DID en STOJ Onverzuildjongerenvermaak ontstaat op eigen initiatief! Historisch Genootschap Wieringermeer Laurens van der Vaart Op een avond in 1967 raakt de 20-jarige Aries Zuidhof in gesprek met Frans Nijpels die in die tijd in Middenmeer een kapsalon opstartte. Aries heeft al langere tijd in zijn achterhoofd om iets te creëren voor de jongeren uit de Wieringermeer. Er zijn allerlei jongerenverenigingen van kerken en plattelandsorganisaties. Samenkomen dwars door alle zuilen heen zou een pracht initiatief zijn. Doel is om contacten te onderhouden ongeacht godsdienstige overtuiging of milieu. Willem Pols aan de deur Die eerste dans- en ontmoe tingsavond wordt een groot suc ces met 300 bezoekers. Twee bands treden op: The Hanks uit Den Helder en The Arrows uit Middenmeer. Als discjockey fungeert Arie Keppel; hij neemt Frans Nijpels heeft ervaring met het Helderse jeugdwerk. Ze bomen er verschillende avonden over; vaak tot diep in de nacht. Ook Maarten den Boer en Nittert Postema raken betrokken bij die verkennende gesprekken. Het doel is een ont spanningsvereniging uitgaande van en gevoed door alle bestaande jongerenclubs. In deze jaren bestaat 45 procent van alle inwoners in de pol der (12.000) uit de leeftijdsgroep 18-25 jaar. Dus potentieel veel geïnteresseerden. Aries bezoekt alle bestaande jongerenverenigingen en legt uit wat de bedoeling is. DID in Hotel Smit Zo ontstaat DID (Dit In Dat). Alle jongerenclubs samen in een nieuw verband! De start vindt plaats op 31 augustus 1967. Ze kunnen terecht in Hotel Smit in Middenmeer. Eigenaar Ruud Smit is schappelijk, de eerste twee bijeenkomsten hoeft er geen huur betaald te worden. De gemeente Wieringermeer geeft toestemming met als voor waarde dat er geen entree geheven mag worden. De initiatiefnemers veranderen de zaal in ho tel Smit in een sfeervolle ambiance. Met grote stukken zwart plastic langs alle wanden en met visnetten aan de plafonds. Om alle argwaan en twijfels de kop in te drukken mogen ouders, de dominee en de pastoor ook langs komen. Overal in de polder ver schijnen affiches voor die eer ste avond. Alles wordt geregeld vanuit jeugdig enthousiasme zonder een officieel bestuur. Het bestuur van DID met v.l.n.r. Aries Zuidhof, Thea Huybregts, Ria Koopmans, Siep Hoeksma, Henk Bandringa en Hans Duin 25ste jaargang 2017/2, nummer 77

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2017 | | pagina 38