Bijzondere activiteiten in KPJ-verband: Historisch Genootschap Wieringermeer Rein Kooien In zekere periode van de Plattelandsjongeren vonden enkele bijzondere activiteiten plaats. Enkele daarvan passeren hier de revue. Slechts een klein fragment van een aftelrijmpje schiet me te binnen: 'Kleinhout Kleinhout en zijn staf Meester der Domeinen Onkruidvrij zijn moet je land Of je kunt verdwijnen Bollenland verhuren Kan je goed bezuren (vergeten) Iet wiet woeit waait weg (Peter Ruijter) Cabaret In 1963 ontstond een cabaretgroep bestaande uit Peter Ruijter, Frans Smit, Anneke Dekkers en Dora Boschman met aan de piano Wim Rasing. In het laatste jaar kwam Lian Rasing in de plaats van Anneke Dekkers. Het was gebruikelijk in die tijd, dat de KPJ eens per jaar een bonte avond had. Leden van de vereniging vulden de avond in met sketches en voordrachten. Toen de cabaretgroep op zo'n avond voor de eerste keer optrad, oogstte zij daarbij al veel lof voor hun optreden. Dit was voor hen dan ook de aanleiding om er meer van te maken. Er werd toen een programma gemaakt met kleine sketchjes en vooral liedjes met een satiri sche toon over actuele zaken. Zo konden zij een optreden van een uur verzorgen. Bij de KPJ waren zij inmiddels bekend geworden en zo werden ze ook een aantal keren uitgenodigd bij KPJ-afdelingen in West-Friesland. In 1965 bij het 50-jarig bestaan van de LTB-Wieringermeer werden ze uitgenodigd om de jubileumviering in het Dorpshuis in Kreileroord feestelijk af te sluiten. En ook mochten ze de jubileumviering van de provinciale LTB feestelijk afsluiten in het vermaarde Treslong in Hilversum. Het laat ste optreden was op een jaarvergadering van de landelijke KPJ in Nijmegen. Cabaret met Wim Rasing, Frans Smit, Lisan Rasing, Dora Boschman en Peter Ruijter 25ste jaargang 2017/2, nummer 77

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2017 | | pagina 34