Katholieke Plattelands Jongeren: KPJ 23 maart GJ In dorpshuis Wiegewaai cabaret uit Leiden. Muziek Joost Bakker 29 maart vergadering in Domi. Bestuursver kiezing. Lezing Anton Vollebregt over ge dachtegoed van Teillard du Chardin (katholiek filosoof) 19 april Domi creatief met karton. Bal na. 3 mei GJ Beierse jeugd(33) op bezoek; uitwisse lingsfeestje met de Branding Boys 18 mei GJ Puzzelrit. Buffet in Hotel de Haan. Studentencabaret Cantater. Muziek de Telstars 24 mei Domi Kreatief spel o.l.v. dhr Keabisch 7 juni GJ Sportavond op het DWO-terrein 30 juni Landdag sportpark Ookmeer Amster dam voor het volleyteam 5 juli Tuinfeest m.m.v. de Telstars 17 augustus Zeilweekend op de Friese meren met feest toe en met veel wind 7 september Strandwandeling Egmond tot Bakkum. Pannenkoeken eten met bier in de Johanneshof 24 september Vergadering over samenwerken met zusterorganisaties en Did. Lezing Jan Galama over Tsjecho-Slowakije. 11 oktober GJ Dhr. De Wijs over stereo in beeld en geluid 23 november GJ Schaatsen op de baan van Thialf 29 november Sinterklaasavond 21 december GJ Cabaret der Lage Landen. Dan sen na met kwartet Wil Sibum 2 januari(1969) Bezoek Amstelbrouwerij, eten bij de chinees en naar een musical. 25 januari GJ Jongeren Interland spelavond In 1968 liep het ledental terug van 126 naar 84; zeer zorgelijk en dat met een programma waarmee de huidige verenigingen een goed figuur zouden slaan. Het notulenboek eindigt met het verslag van de jaarvergadering die plaats vond op 21 februari 1969. Slechts 23 leden waren aanwezig. De avond werd gevuld met discussie over het voortbestaan van de club en over mogelijke alternatieven voor de jeugd. In het pagina lange verslag staat daarover weinig meer te lezen dan het idee om door te gaan in samenwer king met de bestaande ver enigingen uit confessionele of niet-confes- sionele hoek. Een besluit is die avond niet genomen, althans daar over is in het verslag niets te lezen. Wel zitten achterin een aantal ingevulde en- quêteformu- lieren. Op een los bijgevoegd verslag is te lezen dat er maar door 20% van de leden gereageerd werd. De vragen behelsden een verzoek om programmaonderdelen te waarderen, om idee- en, om samenwerkingsverbanden te noemen, enz. De reacties waren divers. Zeer divers. En daarmee stopt de KPJ, een bestuursbesluit tot ontbinding of iets dergelijks is niet te vinden. Tot slot De Wieringermeerbode van juli 1969 meldt de oprichting van STOJ, een samenwerking van DID, de KPJ en de PJG. De CPJ bleef nog en kele jaren bestaan. De AJK (Agrarisch Jongeren Kontakt) wordt de club voor de jonge agrariërs en is dat nog, al noemen ze zich nu Agrarische Jongeren Wieringermeer. En zo eindigden de Plattelandsjongeren KPJ en PJG organiseren inter kerkelijk cabaret- plezier De KPJ in samenwerking met de PJG hebben cabaretgroep „Pode- vein" nit H oogkarspel aangetrok ken om op taterdeg 13 mei a.s. in hotel Lely te Slootdorp hun caba retprogramma „Zo zijn onze ma nleren" naar voren te brengen. Podevein, die zijn naam ontleent aan een (fictieve) vlaamsc monnik uit de middeleeuwen die nogal wat ketterse nelgingen bezat, dikt be paalde toestanden op kerkelijk ge bied op een grappige wijze aan om duidelijker de (on)zin daarvan te doen inzien. Verschillende heilige huisjes worden hierbij ingetrapt, hoewel ook verschillende positie ve zaken naar voren worden ge bracht. De cabaretgroep die uit protestantse en katholieke jonge ren, uit dominee en kapelaans be staat, wil via een kritisch geluid de bezoekers aan het denken zet ten over de bedenkelijkheid van bepaalde kerkelijke zaken. Het thema is daarom ook „Zo zijn onze manieren". De aanvang is gesteld op acht uur en zal worden besloten met bal. Uit de Wieringermeerbode van 13-05-1967 25ste jaargang 2017/2, nummer 77

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2017 | | pagina 30