Jaarverslag 2016 bijbels, geldkistjes, snorrenkoppen, poppenser viezen, et cetera. Op 9 september was er een indrukwekkende herdenking voor de slachtoffers van de vlieg rampen in de Wieringermeer ten tijde van de Tweede Wereldoorlog. Namens de gemeente legde burgemeester Nawijn een krans op de be graafplaats. Ook was er bij het Genootschap een kleine tentoonstelling over dit thema ingericht. Themamiddag Op 16 januari ging onze vernieuwde website www.wieringermeergeschiedenis.nl in de lucht en daaraan werd een themamiddag gekoppeld. Er waren een groot aantal laptops aanwezig en de belangstellenden kregen uitvoerig uitleg hoe een en ander in zijn werk ging. Gezien de reac ties blijkt, dat veel leden, maar ook niet-leden onze vernieuwde website inmiddels hebben we ten te vinden en te waarderen. Open Monumentendagen De Open Monumentendagen van 2016 hadden als thema: 'Iconen en symbolen'. Op 10 september stonden 's morgens de man nen van 'Oude Glorie' met hun tractoren bij de Cultuurschuur. 's Middags was het bij het Genootschap gezellig druk. De gemeente Hol lands Kroon heeft het laten afweten en zij stopten met de organisatie. Het valt daarom te bezien, of wij dit in de toekomst zullen voortzetten. Tegelplateau Vrijwilligers van het Genootschap en de Cultuurschuur hebben het tegelplateau van de vroegere huishoudschool van de slopershamer weten te redden. Middels een staalconstructie is het ca. 3000 kg wegende kunstwerk aan de muur van de Cultuurschuur bevestigd. De ont hulling heeft plaatsgevonden op 3 september. Uitkijkpost Het Genootschap heeft zich, op verzoek van dhr. J. Kerckhoffs, gewend tot het Hoogheemraadschap, voor de realisatie van een uitkijkpost inclusief in formatiezuil. Deze dient gesitueerd te worden ter hoogte van de wielen bij het Gat van de Dijk. Onderwijsprojecten In 2016 is er een start gemaakt met een onder wijsproject. Dit om de schooljeugd (meer) ken nis bij te brengen over de geschiedenis van onze polder. Inmiddels is basisschool 'De Peppel' uit Middenmeer hierbij betrokken. Boek B.A. Blijdorp In samenwerking met zijn familie, is er een her druk verschenen van het boek 'Wieringermeer 1940-1945' van B.A. Blijdorp. Deze is inmiddels bijna uitverkocht. Kroniek De hoofdthema's van de in 2016 verschenen Kronieken waren: 'Trouwen in de Wieringer- meer', 'Verdwenen scholen' en 'Landbouw'. Sinds 2016 wordt er voor de verzending van onze Kronieken gebruik gemaakt van partijen- post van PostNL. Hierdoor is de jaarlijkse bespa ring ca. 1.200,-. Een aantal van deze Kronieken, die voorheen door vrijwilligers werd bezorgd, versturen wij nu ook via PostNL. Dit in verband met het mini mum aantal stuks. Andere activiteiten Het Genootschap heeft in 2016 ook deelge nomen aan diverse activiteiten, zoals o.a. op 3 en 4 september de 'Boerenversmarkt' en op 25 september de vrijwilligersdag. Bij deze laatste waren ook de Cultuurschuur en 'De Tweede Helft' betrokken. Schenkingen Zowel leden, niet-leden, houders van schuldbe kentenissen alsook verenigingen hebben ons het afgelopen jaar weer verblijd met schenkin gen, waarvoor wij oprecht dankbaar zijn. Het Genootschap heeft de anbi status, waardoor men in veel gevallen gebruik kan maken van een extra giftenaftrek. Voor vragen hiervoor kunt u vrijblijvend contact opnemen met onze penningmeester of kijken op onze website. Website en sociale media Onze site wieringermeergeschiedenis.nl wordt 25ste jaargang 2017/1, nummer 76

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2017 | | pagina 8