Mededelingen van het bestuur Wieringermeerfilms kijken op uw pc of tablet Correctie Kroniek 75 Historisch Genootschap Wieringermeer 25-jarig bestaan Op 10 december 2017 bestaat het Historisch Genootschap 25 jaar. Dit vie ren wij op 9 december in de theaterzaal van de Cultuurschuur. Op dit moment wordt hard gewerkt aan het programma. Het wordt beslist de moeite waard. We houden u op de hoogte! Facebookpagina Bestuurslid Fred de Vries beheert sinds januari onze facebookpagina. Zo kunnen we nog meer mensen bereiken met aan kondigingen voor activiteiten, met leuke historische weetjes en met beeld uit onze prachtige polder. Ga kijken en vertel het uw (klein)kinderen: www.facebook.com/ wieringermeergeschiedenis. Film Toen Het idee van Rein Koolen om in de win termaanden historische films te laten zien is een groot succes gebleken. De eerste film 'Wieringermeer 1938' op 7 januari was zelfs twee keer uitverkocht. Ook de film 'Aarde' op 4 februari trok een volle zaal. Op 4 maart is in een marathonses sie de film 'De Satantango' vertoond. Op veler verzoek kwam op 1 april 'De Wieringermeer 1938' in de herhaling. Brandweer Half maart eindigde de fraaie expositie van de tollen van Hanneke Verhulst. In middels zijn de vitrinekasten door de ac- tiviteitengroep ingericht met voorwerpen en verhalen over branden en de brand weer in de Wieringermeer. Komt allen. Vrijwilligers Op onze oproep voor vrijwilligers is goed gereageerd. De redactie van de Kroniek heeft een nieuw lid kunnen verwelko men, we hebben drie nieuwe gastvrou wen voor de zaterdagmiddag en ten slotte heeft ook onze ploeg bezorgers uitbreiding met een persoon. Hartelijk welkom allemaal! Lijkt het u leuk om ook iets te doen voor het Genootschap, meld u bij onze secretaris. Riet Miedema, voorzitter Historische films kijken op groot doek: Film Toen maakt(e) het mogelijk. Dankzij de digitalisering zijn veel films over onze polder ook gewoon thuis te bekijken. Bijvoor beeld het succesnummer 'De Wieringermeer 1938'. Ga naar www.youtube.com en typ in het zoekvenster de titel van deze film. Rechts in uw scherm verschijnen meer suggesties voor video's over de Wieringermeer. Op pagina 46 is Geert Koekoek verkeerd geciteerd. 'Diepploeg' moet zijn: 'een ploeg met een ploegschaar'. Wieringerwerf, noodpostkantoor in 1946 in twee Zweedse noodwoningen aan de Verbindingsweg; achteraan de NH-noodkerk (foto P.T.T.) 25ste jaargang 2017/1, nummer 76

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2017 | | pagina 6