Van de redactie Historisch Genootschap Wieringermeer Pier Montsma Onze vraag om versterking van de redactie heeft geholpen en daar zijn we blij om. Lau rens van der Vaart heeft zich bij ons aangemeld en onmiddellijk de pen ter hand genomen om zijn eerste bijdrage te leveren. Nu was hij al het een en ander gewend op schrijfgebied, want u kunt hem elke week tegenkomen in de, volgens mij populaire, rubriek Natuurwaarnemingen in de Wieringermeerbode. Hartelijk welkom Laurens en dat het je mag bevallen bij de redactie is onze wens. Niettemin staan we nog steeds open voor ver sterking. Wie biedt zich aan? Het thema voor deze Kroniek is 'Tijdelijke huis vesting voor mens en dier'. Na de onderwater zetting van 17 april 1945 en het einde van WO II kwam de periode van wederopbouw: de jaren vanaf 1946 tot eind jaren vijftig. Een van de zaken die het eerst nodig was, was 'onder dak', huisvesting voor mens en dier; noodvoor zieningen, tijdelijk van aard. In de polder verre zen noodwoningen, noodscholen, een noodkerk. De redactie maakte van deze 'nood' een deugd en probeerde te achterhalen hoe Wieringermeer- ders woonden, werkten en naar school gingen. Enfin, lees deze Kroniek er maar op na. Wilt u ook bewegend beeld zien van deze noodvoorzieningen? Maro filmproducties maakte in 1948 een prachtige minidocumen- taire, een filmpje van 10 minuten, te vinden op het internet. Ga naar youtube.com en typ 'De Wieringermeer 1948'. Ten slotte nog een opmerking over onze advertenties. Twee adverteerders hebben zich helaas teruggetrokken; daartegenover staan twee nieuwe adverteerders, te weten Lakkie Tweewielers en Assurantie Advies Bruin. Deze en alle andere adverteerders: hartelijk dank voor uw bijdrage. Veel plezier met deze Kroniek Boerderij K45 aan de Schervenweg met noodwoning en nissenhut (1952); beide laatste zijn geschiedenis. Hein Verbruggen (f) staat in de schuuropening. Het ronde raam is er nog steeds.

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2017 | | pagina 5