Een herder in het zilver Saai Ex-Burgemeester veroordeeld. Uit de Flevobode van juni 1947 De pastoor van de Wie- ringermeer viert feest. Bijzonder voor liet katho lieke bevolkingsdeel is dit een. heugelijk feit, het is hun horder, hurt geestelij ke leidsman. Dit neemt evenwel niet weg, dat trok het overige deel der polderbevolking niet ge heel buiten dit feest staat. De pastoor is, evenals- zijn voorganger Pastoor Braak dat was, een Wieringer- meerbewoner met hart en ei el. Hij is een figuur in de po Idergem een schap, die aller sympathie en achting heeft-. Stellig zal men in Neder land moeten zoeken naar een plaats waar een dus danige goede harmonie bestaat tussen de leiders dei diverse geestelijke richtingen. Het feit dat ten tijde van de inundatie Pas toor Lange ciijk aan zijn. overheid verzocht te mo gen blijven als pastoor van zijn zo zwaar getroffen parochie, dwong aller sym pathie af. Hij stond niet alleen zijn parochianen in hun nood terzijde, maar ook alle andere poldcrbe- woner.s-, ongeacht hun godsdienstige overtuiging. Op een geleende fiets door Kruiste hij de evacuatie oorden, sprak hen moed. in, hieip de ergste nood leni gen door deel uit te maken van de Commissie Nood voorziening, Pastoor Lange dijk, Wie- ringermeerbewoner, profi ciat met Uw zilveren feest. NIEUWE PACKTER, Naar wij vernemen is, be houdens goedkeuring door de [Minister van Financiën., -door de Rentmeester der Domei nen het bedrijf gevormd do ut ■::o kavels L 59 en L CO aan de No :):l,rli;g eg toegewe zen aan de lieer A. H, Reij- ers, voorheen bedrijfsleider ■op de Oom Keeshoeve (Be drijf Wed, F. 'A, Janssen-) De Heer Reijers is momen teel nog geëvacueerd te Oos t er-B lokker. GERHARD HLTZINGA en JACOBJE NOORDHOF hebben, mede namens wc- dtimjdse ouders, de eer kennis te geven van hun voorgenomen Huwelijk waarvan DAL de voltrek king zal plaats hebben op Donderdag 2G Juni a.s. in het Raadhuis' te Lutje - Eoliiorn. De Kerkelijke bevestiging- zal plaats vinden des nam. om 4 uur te Wieringer-werf door de WelEerw. Heer Ds. F, Tol lenaar, Geref. Pred. (art. 31 K.O.), te Den Helder, Twisk "K 14, WEGWIJZERS. De reeds lang toegezegde A.N.W.B.-weg wijzers hebben de werkplaats van de A.N. 'W.B. verlaten en zijn op het opslagterrein van gemeente werken te Lutje-Kolhorn gearriveerd. Ondertussen heeft het aantal richtingbcrden in de polder, dank zij -da goeds zorgen van de plaatselijke autoriteiten, wederom eni ge uitbreiding ondervonden. Slootüorp, Schelpenbolweg F 30. De ex-burgemees ter -van de JViermgermeer, de N.S.B.- er Saai, is Donderdag mi trg en veroordeeld tot 31/s ja at Rijkswerk-inrichting met af trek van detentie. Ook zijn voor Saai verschillende bepa lingen getroffen, die even zovele beperkingen voor hem zullen zijn. BEVESTIGING Ds. EOEKEE. Op Zondag 22 Juni werd onze oud-plaatsgenoot ,Cand. J. Boekec tot predikant be vestigd in de Ned. Ilerv. Gemeente te West-Ons t- Gr a ft dijk. Bevestiger was ds. Kloosterman van Opper does, die preekte over Mattii. 4:4: „De mens zal hij hrond alleen niet leven, maar bij alle woord, dat door den mond Gods uitgaat." Aan de handoplegging namen mede deel ds. Kastein van Graft. ds. v. d. Neut van Meciem- blik en ds. van Sanden van Akei-sloot. Ds. Bockee had ais intree tekst Joh. S 43 „Ik ben het brood des levens.'1 Een kerkkoor zong enige be de ren. wij wensen ds. Boe- kee en zijn echtgenote (even eens uit de Wielingermeer afkomstig) een goede en ge zegende ambtstijd toe in hun eerste gemeente. BESTEK NUMMER 1(1(1 l 1 Een groot aantal pachters ontving deze weck van de Dienst Wederopbouw het 'bericht, dat het herstel van de op hun ceóï'ijf staande schuur binnenkort zal wor- den aanbesteed. Naar men ■ons mededeelt betreft hetI hier 55 boerderijen, waarvan het bectrijfsgedeeite, dus niet ■de woning, geheel hersteld sal worden. Het betreft een aantal boerderijen langs de Dijk weg ten Zuiden, van de Wie len tóf aan de Schervenweg. Aan de Zeugweg zijn het. de boerderijen gepacht door Van ■Onna, Vossen, Nieboer en1 Kenkema, Aah de Coster- terpweg zijn het totaal be drijven, terwij 1 aan de Noor- ■dcrkwclweg 5 bedrijven on der handen genomen zullen -Worden. Niet alleen in het Noord Oostelijk deel van de pulder vijn de tot deze serie beho rende boerderijen gelegen. Langs de Oud el and en-weg zijn het de bedrijven Bouthoorn Muller en Vermunt, terwijl liet bedrijf van Tijmens en van J, W, Scholtens even eens in dit project werd op genomen. OOK DE TUSSENWEG Behalve nog enige op ver spreide plaatsen gelegen be drijven, zijn de 9 boerderijen slaande langs de Tussenweg eveneens in dit. omvangrijk bestek opgenomen. Indien de opbouw-autori- teiten, de aannemers en de bouwvakao-beipiers erin sla gen, naast de vele onder- handen zijnde werken, deze 35 boerderijen vóór de win ter „dicht" te krijgen, dan zullen ongetwijfeld 55 pach ters daarvoor straks him pet (of lioeu) kunnen afnemen. De ervaring heeft ons evenwel geleerd „Het aan tal thans nog niet te over zienc factoren is momenteel tè groot om Iets met zeker - held te zeggen." 25ste jaargang 2017/1, nummer 76

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2017 | | pagina 43