Een zoekplaatje Oplossing zoekplaatje kroniek 75 Historisch Genootschap Wieringermeer Ina Hoogenbosch-Glas In het begin van de polder werden greppels nog met de hand gegraven. Het was behoorlijk zwaar werk. De mannen werkten van 's mor gens vroeg tot 's avonds laat voor een paar cent per uur. Machinale gravers kwamen pas later. Op onderstaande foto staan een paar van die harde werkers. Wie waren zij? Welke namen horen hierbij? Als u een naam weet of iemand herkent dan graag een berichtje naar de redactie Er zijn dit keer meerdere oplossingen binnen gekomen waarvoor dank. Mevrouw Truus Rasing-Janssen schreef een briefje met een kleine aanvulling: op nr. 10 staat Jan Janssen van het Wagenpad en op 19 staat Ad (Adrie) de Bont ook van het Wagenpad. Het was volgens broer Jan een uitje georgani seerd door dhr. Koop van de landbouwmecha nisatie aan de Medemblikkersluisweg naar de Lanz fabriek. De heer Koop staat op de foto onder nr. 36. Het was in 1956 eind april, begin mei. Een dochter van de heer Koop schreef ons het volgende: 'Geachte Hr. Montsma, Ik zag toevallig een foto in de Kroniek van het Historisch Genootschap van de Wieringermeer. Daarbij werd gevraagd of mensen aanvulling konden geven. Het gaat om een uitstapje naar de Lanz fabriek in Mannheim. Vooraan nr. 41 staat mijn vader dhr. J.B. (Ben) Koop van het gelijknamig landbouwmechanisa- tiebedrijf aan de Medemblikkersluisweg nr 6. Mijn vader is overleden op 27 mei 1971 op de leeftijd van 53 jaar. 25ste jaargang 2017/1, nummer 76

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2017 | | pagina 34