Wonen na de onderwaterzetting worden, maar dat was duurder. Die Zweedse woningen werden wel ervaren als goed ge- isoleerd; de wind waaide er niet doorheen in koude jaargetijden en zomers was het zeker niet overmatig warm. Dagelijkse leven Wat voor woning er was gekomen in 1946-1947, het doel was voor veel boeren en landarbeiders bereikt. Men woonde weer op of vlakbij het erf van waaruit op het land gewerkt moest worden. Want na het kostbare verlies van een complete oogst wilde iedereen werken aan een nieuwe, geslaagde oogst. Heen en weer naar 'ergens buiten de polder' was achter de rug. Het dagelijkse leven werd weer opgepakt. Ook voor de paarden waren oplossingen gekomen. Er werden provisorisch van stro- en hooibalen verblijven gemaakt. Op andere plekken konden de paarden centraal gestald worden, ook een nood oplossing. Maar de dieren waren in ieder geval kortbij als ze werkzaamheden op het land moesten verrichten. Kinderen gingen weer naar school. Er reed een soort vrachtwagen met banken erop, zo vertelde Wim Smit, die toen tertijd naar school moest. 'Kinderen van het oostelijke deel van de Zeugweg en de Noorder dijkweg moesten net als ik aan de Noorder- kwelweg staan. We werden naar Wieringerwerf gebracht en kregen daar les. Alle geloven en Alles wat er in moest zit ten, zat in een noodwoning. Keukenvoorziening, toilet, woonkamer, slaapkamer, hal, berging en kasten en natuurlijk verwarming. In de slaapkamers van de kinderen stonden veelal stapelbedden. En je kamer delen met flink wat broertjes en/of zusjes was heel gewoon. Met die bedden was nog iets bijzonders. Voor de betrekkelijk kleine slaap kamers in Zweedse noodwo ningen kon je extra bedden bestellen. Zie het bijgaande schrijven van 18 april 1946 DIEMET WEDEROPBOUW WIERINGERMEEK, Wierlngerwerf Telefoon 65 Aan het personeel van cle Dienst Wederopbouw WleringerDieer Ons kenmerk Wieringerwerf 1809 Datum Mei Vh7. Bij tijn op Vrijdag 9 Mei j,1, gebracht be zoek aan. de Vlic .-ingemeer en de daarop gevolgde bespreking met cnze Sommissie, heeft Se Minister van Wederopbouw an Volkshuisvesting zijn grote waardering uitgesproken over de tot nu toe ver richte werkeaan:"5den in de Wieringermeer De Minister stelde er prijs op, dat dit blijk var. waardering door onze Comtissié aan het gehele personeel zou worden overgebracht, van ■welke taak wij ons bij dese volgaarne kwijten. baten, wij er naar streven,' om. de vooraanstaan de plaats, die wij thans in de wederopbouw van de verwoeste gebtden innemen, te behouden. DE COMMISSIE VfBDEELOPBOUW WIEKINGERMEER, Ir.C. Krijn voorzitter. Mr,ïh,A.,1. Testers,Secretaris. Dit huisje stond aan de Oosterterpweg 28 van de familie Schenk. 25ste jaargang 2017/1, nummer 76

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2017 | | pagina 28