Vader zat ondertussen ook niet stil om de hereniging van zijn gezin zo snel moge lijk voor elkaar te krijgen. Hij kocht een woonwagen. Voor jaar 1946. Terugkeer naar je thuisland voelt fantastisch ook als daar het dak boven je hoofd maar klein is. Maar met het massaal aanwezige zwerfhout werd al snel het woonoppervlak sterk uitge breid. Een bijkeuken hier, een bijkeuken daar. Voor een vijf- zesjarige was het een onvergetelijk avontuurlijk pa radijs: nog geen schoolplicht, uitzicht zover de einder reikte, puin alom en alle bomen waren toch al dood. En blije ouders toe. De Dienst Wederopbouw vulde al snel de voorraad bouwmaterialen aan. Stenen, pan nen, balken en latten waar je eigenlijk vanaf moest blijven, maar toen de bouwmannen er mee aan de slag gingen deelden zij gul met het bedelende jochie. Toen heb ik mijn eerste steen gemetseld. En de bouwvakkers bouwden voor ons een stenen noodwoning. Pas later, bij het doorlezen van de verslagen van de Dienst Wederopbouw Wieringermeer las ik dat we eigenlijk gewoon in een tot woning ingerichte varkensstal terechtkwamen. De jongens sliepen in het middelste kamer tje waarin na vertrek van de mens de zeugen sliepen. In 1951 kwamen we in een echt huis. Geen oorlogsvluchteling meer. Na 6 jaar Het woord nissenhut komt van: Peter Norman Nissen, Canadees luitenant kolonel, is de bedenker en naamgever van die stalen halfronde bouwwerken. Ook genoemd romneyloods verbeterde nissenhut Een klein familierelaas De varkens woonden in de nissenhut. Huisvesting Onder de resten van de schuurkap was van strobalen een stal gebouwd. 25ste jaargang 2017/1, nummer 76

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2017 | | pagina 22