Notulen jaarvergadering van dinsdag 28 februari 2017 Historisch Ge Wieringermeer Historisch Genootschap 'De Schakel' te Slootdorp 1. Opening door de voorzitter Voorzitter Riet Miedema opent om 20.00 uur de vergadering. Namens het bestuur heet ze alle aanwezigen hartelijk welkom op de 25e jaarvergadering, in het bijzonder dhr. R. Kielstra, die na de pauze zal spreken over geothermie in de Wieringermeer. Het Historisch Genootschap is opgericht op 10 december 1992 en het zilveren jubileum zal begin december 2017 worden gevierd. Andere activiteiten waar het Genootschap zich mee bezig houdt, zijn onder andere een onderwijsproject voor de basisscholen en het trachten te realiseren van een uitkijkpost ter hoogte van de wielen bij het Gat van de Dijk. Middels de website (www.wieringermeer- geschiedenis.nl.) en onze nieuwsbrief zijn deze en andere activiteiten te volgen. Wilt u onze nieuwsbrief ook ontvangen, dan verzoeken wij u, om dit kenbaar te maken via het e-mailadres: secretaris@wieringermeergeschiedenis.nl. 2. Goedkeuring notulen jaarvergadering 16 februari 2016 Deze notulen, zoals gepubliceerd in Kroniek nr. 73, worden door de vergadering zonder op en/of aanmerkingen goedgekeurd. 3. Jaarverslag secretaris In zijn jaarverslag meldt de secretaris, dat er in 2016 weer veel zaken de revue hebben gepas seerd. Het aantal leden was in 2016 licht gedaald van 1086 naar 1082. De wijziging van de statuten werd tijdens de vorige jaarvergadering goedgekeurd. De secretaris betoogt in zijn slot woord, dat het Historisch Genootschap, mede door de inzet van de enthousiaste vrijwilligers, een gezonde vereniging is, waar we met zijn allen best trots op mogen zijn. 4. Jaarverslag penningmeester De penningmeester geeft duidelijk en uitvoerig de financiële zaken weer. In 2016 is het positie ve saldo met ca. 2.500,- gestegen, dit is inclusief een reserveringspost van 5000,- voor het 25 jarig jubileum in december 2017. Op de vraag van dhr. R. Kielstra, waarvoor er gespaard wordt, geeft de penningmeester aan, dat het bestuur hier op dit moment nog geen duidelijke bestemmingen voor heeft gevonden. Dhr. J. Kerckhoffs meldt, dat naar zijn mening hiervan wel een gedeelte besteed kan worden aan de kosten voor de beoogde uitkijkpost ter hoogte van de wielen bij het Gat van de Dijk. 5. Kascontrole: verslag en benoeming nieuw lid De kascontrole werd dit jaar uitgevoerd door dhr. Tj. Kikstra en dhr. A. Bisschof Tulleken. Namens deze kascontrolecommissie geeft dhr. Kikstra aan, dat de jaarstukken juist zijn bevonden en stelt hij voor, om het beleid van de penningmeester goed te keuren. De vergadering gaat hiermee akkoord. Dhr. Kikstra is aftredend en zal worden opgevolgd door dhr. M. Bischoff-Tulleken. 25ste jaargang 2017/1, nummer 76

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2017 | | pagina 13