Mededelingen van het bestuur Correcties Kroniek 74 Historisch Genootschap Wieringermeer Onderwijsproject Het Genootschap heeft in oktober basisschool De Peppel uit Middenmeer mogen ont vangen. De kinderen uit groep 7en 8 kregen informatie over de geschiedenis van de Wieringermeer. Beslist een goede start van ons onderwijsproject. In april bezoeken we met de Peppel het gat van de dijk. We hopen, en verwachten, dat meer scholen zullen volgen. Uitkijkpunt Het bestuur heeft een verzoek ontvangen voor het inrichten van een uitkijkpunt op de rampplek bij de wielen ter hoogte van het Dijkgatbos. We steunen dit idee van harte en de haalbaarheid ervan wordt onderzocht. We komen hier later zeker op terug. Ansichtkaarten In goede samenwerking met de Cultuurschuur en fotoclub Het Derde Oog heeft het Genoot schap een fraaie serie ansichtkaarten ontworpen met historische muurschilderingen uit ons voormalige gemeentehuis. Ze zijn voor 2,50 bij ons te koop. Van harte aanbevolen. Verzamelingen De vitrinekasten worden enthousiast ge-bruikt door verzamelaars om hun verzameling tentoon te stellen. Rond de kerst is een verzameling te zien van kerststallen. Voor later in het jaar is er nog ruimte. U kunt zich met uw idee melden bij onze activiteitencommissie. Nieuwsbrief Regelmatig verschijnt de nieuwsbrief van het Historisch Genootschap. Wilt u de nieuwsbrief ontvangen en krijgt u hem nog niet, stuur dan even per e-mail een verzoek naar onze secretaris: secretaris@wieringermeergeschiedenis.nl. Jaarvergadering De voorbereidingen voor de jaarvergadering zijn inmiddels gestart. Deze vindt plaats in De Schakel te Slootdorp op 28 februari 2017. De agenda treft U in deze Kroniek. Graag wijzen we u alvast op de lezing van Robert Kielstra over Geothermie. Geothermie, ook wel aardwarmte genoemd, kan een aanzienlijke bijdrage leveren aan het verduurzamen van de energie op Agriport. Robert zal onder meer uitleggen dat de exploitatie van deze energiebron letterlijk een reis door vele lagen van onze geschiedenis vergt. Riet Miedema Er is per abuis een verkeerde naam geplaatst op bladzijde 45 bij de ingebrachte stukken: op de dertiende regel van onder staat de naam J. Frankhoven, dit moet zijn J. Frankhuizen. Bij het artikel over de verdwenen scholen is onduidelijkheid ontstaan. Op bladzijde 24 bovenaan staat vermeld dat de Huishoudschool aan het Ir. Smedingplein staat vanaf 1952-1977. Dit is niet correct. De school begon in 1952 als Landbouwhuis- houdschool in Slootdorp en verhuisde in 1962 naar Wieringerwerf. 24ste jaargang 2016/3, nummer 75

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2016 | | pagina 6