Van de redactie Historisch Genootschap Wieringermeer Pier Montsma In de vorige Kroniek heeft u kunnen lezen hoe Henk Torenvlied afscheid nam als hoofdredac teur. Henk was een uiterst gedreven persoon en besteedde veel tijd aan zijn redacteurschap. Tezamen met andere activiteiten nam dit zoveel tijd in beslag dat hij besloot 'iets' in te leveren. Het zij zo; we zullen hem missen en zijn hem veel dank verschuldigd. Veel succes in je overige werk, Henk. Dan meteen maar door naar Ronald van den Handel, want ook hij heeft besloten te stoppen met het werk voor de redactie. Hij gaat zich in tensief wijden aan zijn grote hobby, de fotogra fie. We danken hem voor het fotowerk voor de Kroniek en zijn bijdragen aan de website. En ten slotte Lenie Visser. Ook zij vond het welletjes en heeft na wel een jaar geaarzeld te hebben besloten een punt te zetten achter haar carrière, want zo mag je het eigenlijk wel noemen. Alles bij elkaar heeft zij zeker 15 jaar haar werk verricht. Schat ik, want wanneer ze precies begonnen is, kan ik even niet zo gauw achterhalen. Eerst heeft ze jaren verhalen verzameld voor de Schrijversgroep waarvan de verhalen meestal op de website verschenen. Nadat Schrijversgroep en Redactie samengin gen kwamen meerdere bijdragen in de Kroniek terecht. Daarnaast vulde ze op gezette tijden de historische rubriek in de Wieringer Courant. Indrukwekkend, vindt u niet. We respecteren uiteraard haar besluit en kunnen niet anders zeggen dan: 'Lenie, bedankt voor alles!' Geluk kig heeft Pier Montsma zich bereid verklaard het hoofdredacteurschap op zich te nemen en is daarmee terug van weggeweest. Dat neemt niet weg dat wij naarstig op zoek zijn naar versterking van de redactie. Nu iets over de inhoud van Kroniek 75. Ja, de vijfenzeventigste! Net niet belangrijk genoeg om er een feestavond aan te wijden, maar leuk genoeg voor een pagina in dit nummer. Op naar de honderd, zou ik zeggen. Verder is dit blad grotendeels gevuld met het onderwerp 'Landbouw' en daaraan verbonden het onderwerp 'Paarden'. Nu is landbouw wel een veelomvattend begrip, vandaar dat een rustend akkerbouwer teruggeblikt heeft en een aantal aspecten uit zijn werkzame leven de revue heeft laten passeren, al filosoferend over het nut van het een en ander. In de 'paardenrubriek' komt een oud-tuinder aan het woord en in het poëtische artikel (nou ja) komen ook leden van het Genootschap aan het woord. Wij wensen u veel leesplezier Bieten rooien (ca. 1950, foto fam. Viersen) 24ste jaargang 2016/3, nummer 75

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2016 | | pagina 5