Egard van Wicringermeer 'Zonder paarden geen poëzie' Uitwisseling met het 'oude land' 'Als kind uit Spierdijk leerde ik de Wie- ringermeer kennen toen mijn vader, be gin jaren vijftig, in de hooitijd bij Meijer aan de Nieuw Almersdorperweg een extra paard leende. Uit dat werkcontact is een jarenlange vriendschap ontstaan.' Margie Verbruggen - Schilder. H. H. PAARDENFOKKERS STAAT TER DEKKING en zal worden rondgeleid a f 36.- deltgeld. J. P. DIELEMAN, Zeer achterwerk 'Mijn vader Johannes Zwaan huurde van Mollema aan de Verbindsweg los land voor de aardappelteelt. Op zaterdag moest ik, 13 jaar oud, ook helpen met rooien; 's avonds bracht ik het paard weer naar huis. Het dier was brandmager, de ruggengraat hard, die lag bovendien een paar centimeter hoger. Met wat jassen over de rug werd ik boven op het paard gezet, zo ging ik rijdend naar huis. Nog voor we Wieringerwerf uit waren, sprong ik van het paard: ik had zo'n zeer achterwerk! Ik ben lopend naast onze Nellie verder gegaan. Ik heb daarna nooft meer op een paard gezeten.' Jan Zwaan. Trekkergeronk 'De Kees' was in de jaren vijftig ons laatste Belgische paard. Vader reed hem met de hotlijn, slechts aan een kant van het bit zat een leidsel waarmee zowel naar links als naar rechts kon worden gestuurd. Dat was een kwestie van onon derbroken lichte trek of met onderbre kingen. 'De Kees' deed alle soorten werk, was mak als een lam en sterk als een beer, de hele kinderschaar van ons gezin heeft er op gezeten. Daarna kwamen de Gelderse paarden, Roland, Dassos, Sonja, Hintje. Geschikt voor het boerenwerk én je kon ermee voor de dag komen op de rijvereniging. Eén roep bij de wei en ze kwamen aanhollen. Al onze paarden dienden met graagte en de kindermens oefende zijn of haar dressuurkunsten. Helaas, lokkende studies en aanzwel lende mechanisatie maakten een eind aan die pret. Ons laatste paard heeft tot 1965 enkele jaren in volle rust van het trekkergeronk mogen genieten maar de rijlaarzen kwamen al jaren niet meer uit het vet. Rein Koolen. DE HENGST a j Beleefd aanbevelend, Koggenrantïwcg Mlddenmeer. Tel. 8. Nieuw Almersdorp, Gelieve depaairden die V wenscht te laten dekken op te geven voor IS MAART. Paarden van Schuiringa (foto fam. Meijer) 24ste jaargang 2016/3, nummer 75

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2016 | | pagina 49