Straatnamenrubriek: Ir. Krijnstraat Historisch Genootschap Wieringermeer Margie Verbruggen-Schilder Wie is Ir. Krijn en waarom wordt zijn naam verbonden aan een straat? Jammer genoeg staat het niet gewoon op het bord. Ik vind als eerste een vermelding van zijn naam in een artikel van de Alkmaarse Courant van 8-7-1933: Als Hoofdingenieur en adjunct-directeur van de Provinciale Waterstaat van Noord-Holland Noord te Haarlem gaat hij met een aantal bestuurders op excursie naar de Zuiderzeewerken, o.a. de pas drooggevallen Wieringermeer en de Afsluitdijk. Na de onderwaterzetting van 17 april 1945 wordt zijn naam vaker genoemd in de lokale pers. Want op 21-9-1945 wordt de Commis sie Wederopbouw Wieringermeer ingesteld. Voorzitter wordt Ir. C. Krijn, terzijde gestaan door burgemeester G. G. Loggers en Ir. A. Ovinge, dijkgraaf en rentmeester. De taak van de Commissie houdt in de voorbereiding van en het leiding geven aan de materiële opbouw van de verwoeste polder. Naast de Commissie wordt een Raad van Advies ingesteld die, al dan niet op verzoek, kan adviseren inzake alle aangelegenheden betreffende de wederopbouw. Hierbij dienen de economische, sociale en culturele belan gen van de polder in ruime mate te worden betrokken. Tot lid van deze Raad worden be noemd de heren S. Breebaart, F.J.A. van Dam, C. Dekker, L. Feikes, H.A. Giesen, G. Hof- meijer, J.P. Koolhaas, J. Kruit, C. Laan, J.W. Lammers, P.G. Luth, C. Montsma, G. Smit, J. Smit, D. Troost en J. Vos. Op 20-12-1945 wordt deze Raad geïnstalleerd; H.A. Giesen wordt tot voorzitter benoemd. Door de (eerste!) gemeenteraadsverkiezingen van juli 1946 verandert de samenstelling: leden van de Raad die niet in de nieuwe ge meenteraad gekozen zijn stappen op, nl. de heren Dekker, Lammers, J.Smit, Troost en Vos. Nieuwgekozen gemeenteraadsleden Ad- dens, Horst, Zoodsma, Van der Molen, Smid en Stoel komen voor hen in de plaats. Als Krijn in december 1947 verslag doet van de werkzaamheden, memoreert hij dat er nog 24ste jaargang 2016/3, nummer 75

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2016 | | pagina 34