Willem Hakvoort uit Wieringerwaard meldt: 'Links is Jaap van der Weide leraar, later op de Margrietschool. We noemden hem ome Jaap'. Jan Dieleman uit het Zuiderpark meldt: 'Links is van der Weide en rechts R Dekker. Heb 3 jaar in Wieringer waard op school gezeten en toen mijn zusje naar school ging gingen we naar Slootdorp. Ik kwam in de 4e klas, bij meester Dekker'. Mevr. Van Dok, Kroonwaard Midden- meer meldde: 'Ik heb 2 jaar bij Burger in de klas gezeten, de 5e en de 6e. Dit was een fijne en mooie tijd. We moesten een half uur voordat de school begon naar godsdienstles die door juf frouw Van Harlingen gegeven werd. Zij was Hervormd. Links is meester Van der Weide en rechts meester Van Don. Hij is de zoon van juffrouw Van Don. Ze woonden achter in de Torenstraat dicht bij de kerk'. Mevr. Van Dok gaat met zes eer- ste-klasgenoten van de lagere school drie dagen naar Leiden. Ze doen dit al geruime tijd. Ze zijn alle zes 81 jaar! Joek Zijlmans: 'Rechts boven is mees ter Jan van Don, hij gaf les op de Pius X school. Zijn moeder gaf ook les maar op de Pr. Margrietschool'. Eddy van de Kooi: 'Meester Van der Weide staat links. Dit was de openba re school aan de Wilhelminaweg. De Huishoudschool was daarachter. Zoon Gabbe van der Weide, woont daar nog in Slootdorp'. Elly Laan-van der Weide: 'Dit is mijn opa, meester Jacob Dirk van der Weide. Hij is geboren te Burgwerd Friesland op 24 juni 1905 en overleed op 11 augustus 1983. Hij was getrouwd met Catharina van der Plaats en had 4 zonen waarvan de jongste in Slootdorp geboren is'. Riek Oostrum-Datema meldde dat meester Van Don driftig kon zijn en dan zijn sleutelbos naar een kind in de klas gooide. Ze zat in de 5e en 6e klas in de noodschool in Slootdorp en werd met een grote auto opgehaald. Ze her innert zich nog dat ze een toneelstukje op een feest bij Burger hadden opge voerd. Haar zusje hielp in het huishou den bij meester Burger thuis. Het dak van de Ulo in Wieringerwerf achter de Wieringermeerschool (thans de Trian gel) was er tijdens een storm afgewaaid; gelukkig was er niemand gewond kan ze zich nog goed herinneren. Martijn Sturm: 'Bij het artikel over Verdwenen scholen ontbreekt de nood- school in Middenmeer. De school stond aan de Havenkade naast het loonbedrijf van Wolfs. Het was eigenlijk een lokaal in het arbeiderskamp dat daar stond. Aan de overkant stond ook een Zweedse noodwoning'. Martijn zat in de gedeelde 3e en 4e klas. In de andere ruimtes zaten de leerlingen van de Christelijke ULO. In 1955 gingen de kinderen van de lagere school naar onder andere de Titus Brandsma school en was de Wieringer- meerschool tot een einde gekomen. Ook van andere bladzijden werden nog enkele namen gegeven van onderwij zers: op de foto van blz. 10 staan v.l.n.r: juffrouw Van Harlingen, meester Heerink, Jac. Burger. Op blz. 11 v.l.n.r.: juffrouw Van Don, juffrouw Van Harlingen en meester Jac. Burger. Nogmaals hartelijk dank! Een zoekplaatje 24ste jaargang 2016/3, nummer 75

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2016 | | pagina 33