Kroniek 75-een Mijlpaal Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer Pier Montsma Van een echt jubileum kun je natuurlijk niet sprekenmaar het is toch de moeite waard om even te vermelden dat dit de 75ste Kroniek is. Een korte terugblik. De voorkant van de eerste Kroniek van april 1993 werd ontleend aan het boek 'Tien jaar Wieringermeer 1930/1940' uitgegeven door de Directie van de Wieringermeer. De redactie was hier denkelijk niet geheel tevreden over want de leden kregen het verzoek een naam en een ontwerp voor het voorblad te bedenken. Blijkbaar kwam hier geen reactie op want Kroniek 1 t/m 27 moesten het met deze voorkant doen. Toentertijd werden de verhalen en artikelen met de hand uitgetypt; foto's werden gewoon gekopieerd en de drukker was Radstake te Wieringerwerf In april 2001 verscheen de eerste echte Kroniek, d.w.z. de naam Kroniek stond trots bovenaan. Het idee voor de omslag kwam van Wil Datema: het was een kopie van het logo op het bord op de gevel van het Genootschapshuis aan de Brugstraat.; dit was een ontwerp van Decoratie Wigbout en ons aangeboden door de Lionsclub Wieringermeer e.o. De druk werd verzorgd door SpringerUit Drukwerk te Schoorl. Apart is dat op het bord de verkeerde naam van onze vereniging stond: Historisch Genoot schap Wieringermeer (toen nog wel). Zes jaar hield deze voorkant het uit, om precies te zijn 18 x. Vanaf 2007, Kroniek 46, bestond de voorkant uit een aantal foto's die goed pasten bij de historie van onze polder: Ir. Lely, de haven van Middenmeer, De Maaier en een wederopbouw-foto. De layout van ons blad werd verzorgd door AAA-Design te Alkmaar en de druk was van SpringerUit Drukwerk te Schoorl. De illustraties in de Kroniek (foto's en advertenties o.a.) werden nu professioneel afgedrukt en de kwaliteit ging sprongen vooruit. Vanaf nummer 60 zijn we overgegaan op Drukkerij Gerja te Waarland, met dezelfde voorkant en dezelfde kwaliteit. In totaal keek Ir. Lely ons 12X aan vanaf de voorkant van de Kroniek. In het jaar 2014 veranderde het uiterlijk van de Kroniek opnieuw: Tineke Kooistra maakte een nieuw logo voor het Historisch Genootschap Wieringermeer (nu de officiële naam) en verwerkte dit in de omslag; ook een ander lettertype voor het drukwerk werd in gebruik genomen. Bovendien werd afgesproken dat de voorzijde van ons blad een variabel uiterlijk zal hebben. Dus vanaf nr. 68 sieren steeds andere foto's de voorkant van de Kroniek, afhankelijk van het gehanteerde thema 24ste jaargang 2016/3, nummer 75

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2016 | | pagina 31