Ingebracht en uitgelicht Appie en was de zoon van de postbode uit Slootdorp, met de vraag kwam hoe dan de uitdrukking pikzwart moest wor den uitgelegd. Even stilte dus!' Een mooi compacte school was de ulo aan de Kievitstraat: ruim 100 leerlingen en 5 leerkrachten. Hoofd der school was De Bruin; verder Groenveld en Mesman voor de gym. Ook Bakker, die kort daarop naar Slochteren vertrok, en mejuffrouw Stins voor handwerken. Brander: 'Gevolg was dus wel dat je in allerlei vakken les moest geven. Frans, Nederlands, Engels, Handenarbeid, Aardrijkskunde, Tekenen, Muziek. Je moest breed inzetbaar zijn want de ulo had toen nog 13 vakken. Harm vervolgt: 'Op een gegeven moment hadden we een zestal Fysica-B leerlingen en ik werd aangewezen om dat klusje te klaren. Wat volgde was een wekelijkse strijd tegen de klok om de leerlingen steeds een les voor te blijven, 't kon allemaal.' Harm herinnert zich de ouderbezoeken die toen elk jaar afgelegd werden, een prima methode om de achtergrond van leerlingen en ouders te leren kennen, heel persoonlijk allemaal. 'Ik ben in die jaren maar omgeschakeld naar zwarte koffie om een gemakkelijk te verzorgen gast te zijn. Overigens hadden we in die jaren een goeie naam bij de Inspectie en regelmatig kregen we leerlingen uit de regio over die in de rust op onze school konden gedijen, een soort kuuroord was het dus.' Veel meer grappige anekdotes komen voorbij. Kinderen werd in de Engelse les gevraagd naar hun bijnaam, De namen bij de foto getiteld -leerkrachten Juliana mavo 1972 1973- zijn; Vlnr. staand: Victor H. Boon, Juf Huisman, Jan Koopman, dhr. Groeneveld, jan den Hartog, dhr. Lukkien, dhr. Bijleveld. Knielend vlnr: Jan Mollema, Harm Brander en Geert ten Have. 24ste jaargang 2016/2, nummer 74

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2016 | | pagina 22