Mededelingen van het bestuur Historisch Genootschap Wieringermeer Afscheid Rein Kooien Op 16 februari 2016 heeft voorzitter Rein Koolen afscheid genomen van het bestuur. Rein heeft de afgelopen 7 jaar veel betekend voor de vereniging. Hij bedacht onder andere de Themamiddagen, Activiteitengroep, Monumentendagen. Te veel om op te noemen. Hij schreef tussen de bedrijven door het kinderboek "De Wieringermeer voor ons gemaakt". Een aanrader voor elk gezin. Als voorzitter stopt Rein maar hij gaat door in de redactie, de activiteitengroep en als gastheer. Onder leiding van Rein maakten we de overstap naar de Cultuurschuur. Rein bedankt!!! We zijn blij dat we Fred de Vries als nieuw bestuurslid hebben kunnen verwelkomen. Tentoonstelling "Duurzame energie" Van half maart tot eind april worden onze buitenvitrines gevuld met een kleine geschiedenis van onze energiebronnen. De door ons allemaal gewenste overstap naar 'duurzame energie' is in volle gang en als eerdaags de Raad van State zich buigt over de ingediende zienswijzen m.b.t. het Windplan Wieringermeer dan is het vergunnen van de bouw van windpark Wierin germeer slechts een kwestie van enkele weken. Zo is althans de verwachting. Dan wordt de Wieringermeer een nog grotere exporteur van energie. Bij het zien van al die windturbines kunnen we verbaasd kijken naar die kolossen en hoofdschuddend terugdenken aan de energievormen die lang geleden in de net ontgonnen polder voorhanden waren. Het Genoot schap helpt daarbij door iets van dat energieverleden in herinnering te halen. Van gasbron nen, eierkolen en briketten tot het walmende olielampje. Van carbidlamp tot de cokeskachel. De tentoonstelling is vanaf half maart dagelijks te zien in de hal van de Cultuurschuur. Oproep voor insturen foto's herdenkingstegels Het Nederlands Tegelmuseum is op zoek naar foto's van ontbrekende herdenkings tegels in hun collectie Wieringermeertegels. Heeft u in de gevel van uw huis een herdenkingstegel? Stuur een foto (minimaal 500kB) en aanvullende gegevens als adres, kavelnummer of naam boerderij naar de conservator Johan Kamermans. johankamermans@nederlandstegelmuseum.nl Excursie Het bestuur ontving enkele verzoeken om de excursie weer in ere te herstellen. Alvorens over te gaan tot het organiseren van een jaarlijkse excursie voor de leden wil het bestuur de behoefte naar zo'n uitstapje peilen. Willen diegenen die belangstelling hebben voor een gezamenlijke dagreis zich melden bij het secretariaat. Bij voldoende positieve respons wagen we de stap. Komt de jaarlijkse excursie terug? U mag het zeggen. Intekenen voor herdruk boek bezettingsjaren WO II Het boek over de bezettingsjaren Wieringermeer 1940-1945, geschreven door B.A. Blijdorp is al jaren uitverkocht. Het Genootschap is voornemens om, bij voldoende be langstelling, dit boek te laten herdrukken. 260 pagina's in zwart-wit en met harde kaft. Prijs: €20,- U kunt uw belangstelling melden bij de secretaris van het Genootschap: Oester 11, 1775 JH Middenmeer of per mail: secretaris@wieringermeergeschiedenis.nl Bij voldoende afname kan de herdruk deze zomer verschijnen. Riet Miedema-Jorink 24ste jaargang 2016/1, nummer 73

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2016 | | pagina 6