Van de redactie Historisch Genootschap Wieringermeer Ina Hoogenbosch-Glas Ik heb de eer om u welkom te heten in deze Kro niek. Een Kroniek die in het teken staat van het trouwen in de Wieringermeer. Het Genootschap zal in samenwerking met de Cultuurschuur een expositie houden in de maand mei over het trou wen in de Wieringermeer. Vele bruidsparen die in het voormalige gemeentehuis getrouwd zijn of zelfs daarvoor, hebben foto's ingestuurd welke gebruikt gaan worden tijdens de expositie. Als af sluiter zal er een bruidsbeurs zijn. Zie de website van het Genootschap. Daar zullen de tijden en andere informatie op vermeld worden. Een boeiend onderwerp wat vele kanten heeft. Zo zullen in dit nummer van de Kroniek de gemeng de huwelijken ter sprake komen en stellen we de vraag: "Wie waren er de trouwambtenaren van weleer. De Wieringermeerbode en Flevo Bode blijven een rijke bron om informatie uit te halen. Leuke en minder leuke. Verbazend soms. De beeldbank van het genootschap, die te zien is op de website, is ook een dankbare bron. Vele foto's kunnen wij gebruiken om bij de verhalen te plaat sen om deze 'op te leuken'. Wij maken hier dan ook dankbaar gebruik van. Voor degene die niet aanwezig kon zijn op de jaarvergadering staat het verslag verderop in deze Kroniek. We hebben afscheid genomen van de heer Rein Koolen als voorzitter. Gelukkig blijft hij nog wel in de redactie van de Kroniek en als gast heer. Wij, de redactie, heten dan ook mevrouw Riet Miedema-Jorink welkom als nieuwe voorzit ter van ons Genootschap. Het werken met een thema bevalt de redactie goed en gaat op deze wijze verder. Het samenwer ken met de redactie van de website zal zich meer uitbreiden. De thema's van de Kroniek zullen weer terug te vinden zijn op de website en visa versa. De Kroniek is weer rijk gevuld. Wij wensen u veel leesplezier 24ste jaargang 2016/1, nummer 73

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2016 | | pagina 5