Inhoudelijk jaarverslag 2015 Locatie. In 2015 zijn er nog enige aanpassingen gepleegd binnen ons Genootschapshuis. De verhuizing in 2014 naar deze nieuwe locatie, heeft er mede toe geleid, dat wij 's zaterdags regelmatig ook andere en voor ons nieuwe gasten mogen begroeten. Onze gastvrouwen en gastheren moesten zeker in het begin behoorlijk wennen. Vooral om in de grote archiefruimte de juiste spullen te vinden, was tijdrovend en niet altijd even gemakkelijk, maar dat is met behulp van onze archiefgroep weer opgelost. De openingstijden van ons Genootschapshuis zijn tot op heden nog onveranderd, te weten: 's zaterdags van 14.00 - 17.00 uur en voor groepen ook op afspraak. Ook de koffie en/of thee worden nog steeds gratis en met liefde gepresenteerd. Themamiddag. Op 16 mei verzorgde dhr. W. van Doorn een lezing met als thema: "Er is in de jaren na 1945 meer veranderd dan in twee eeuwen daarvoor." Tentoonstellingen. Op 1 april werd de tentoonstelling '70 jaar later - april 2015' geopend en op 9 september "Opbouw gemeentehuis en gemaal Lely in Legoblokjes." Open Monumentendagen. Ook in 2015 heeft het Historisch Genootschap weer een bijdrage geleverd aan de Open Monumentendagen, die landelijk werden gehouden op 12 en 13 september. Het thema dit jaar was: 'Kunst en ambacht'. Kroniek. De Kroniek is "het" visitekaartje van ons Genootschap, waar we ook, met regelmaat, de nodige complimenten voor mogen ontvangen. Ondanks grote aanpassingen binnen het team, wist de redactie ons in 2015 toch weer te verblijden met goede onderwer pen, prachtige verhalen en fraaie foto's. In de Kronieken van 2015 waren de hoofdthe ma's: "De vlucht voor het water", "Leve het verenigingsleven" en "Brand in de polder." Schuldbekentenissen. Op de jaarvergadering gingen de aanwezige leden akkoord met het voorstel om tussentijds de nog uitstaande schuldbekentenissen vervroegd te mogen uitkeren. Inmiddels zijn er brieven gestuurd aan de traceerbare houders of erfgenamen van deze schuldbekentenissen, waarin men de keus kreeg om, of tussentijds uitgekeerd te krijgen, of om te schenken, of om door te gaan met de huidige wijze van uitloting. Hierdoor hebben wij inmiddels voor ca. €4.500,- aan schenkingen mogen ontvangen. (Tot op heden zijn er ca.10 houders van de schuldbekentenissen niet traceerbaar) De verzoeken om vervroegd af te lossen zijn gehonoreerd. Voor de overige obligatie houders heeft het bestuur besloten, dat de jaarlijkse uitkeringsbedragen gehandhaafd blijven en de totale aflossing derhalve eerder zal zijn afgerond dan gepland. 24ste jaargang 2016/1, nummer 73

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2016 | | pagina 49