Ik heb meer dan 1000 huwelijken voltrokken Ambtenaar van de burgerlijke stand Wieringermeer Februari 2016 schrijft Mevr. Thea Knook - Rasing in de rubriek "De Pen" in het orgaan "De Kroonbode" van de Senioren Vereniging de Kroon., waar zij voorzitster van is: "Na zes jaar voorzitterschap en vele andere bestuurs functies bij diverse verenigingen, werd ik door de Gemeente gevraagd of ik Buiten gewoon Ambtenaar van de Burgerlijke stand wilde worden. Die uitdaging wilde ik graag aangaan. Deze functie hield in dat ik als ambtenaar in dienst van de gemeente alleen huwelijken mocht voltrekken. Dit heb ik dertig jaar met heel veel plezier gedaan en ik heb meer dan 1000 huwelijken voltrokken. Ik heb toen heel veel mensen leren ter gelegenheid van het huwelijk van onze toenmalige kroonprins. Tot slot van dit verhaal nog even de namen van wat andere ambtenaren van de burgerlijke stand, die ik mede dank zij Mevr. Thea Knook - Rasing heb kunnen verzamelen, dit met de wetenschap, dat dit lijstje lang niet compleet is en niet op chronologische volgorde. S. Zoodsma, P. Span- jaart, George Wognum uit Middenmeer, Antje Brander- Rook uit Wieringerwerf, Theo Slippens uit Wieringerwerf, Truus Haquebord uit Wieringerwerf, Ina Montsma uit Wieringerwerf. En nog uit de periode i939-i946 J.F. de Schagen kennen, zo goed dat je soms op de trouwdag het gevoel had, dat het bruidspaar familie van je was. Een paar dagen later ebde dat weer weg en was er weer een ander bruidspaar. Bij mijn vertrek bij de gemeente heb ik een onderscheiding gekregen en een heel mooi afscheid Dit was een langdurige fase in mijn leven, waar ik met veel dankbaarheid op terugkijk; het heeft me verrijkt." In een artikel in het Schager Weekblad vinden we onder de kop "Driedubbele bruiloft in polder" dat Mevr. Thea Knook - Rasing het huwe lijk van haar drie beste vriendin nen mocht sluiten. Dit vond zij heel leuk. Eind januari 2002 is er ook een tentoonstelling geweest "Trou wen in de polder" mede Thea Knook 24ste jaargang 2016/1, nummer 73

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2016 | | pagina 46