Activiteiten van Het Historisch Genootschap Historisch Genootschap Wieringermeer Ina Hoogenbosch-Glas Gedane Activiteiten Nieuwe website in de lucht. Op zaterdag 16 januari 2016 werd de nieuwe website van het genootschap gelanceerd. Begin 2000 werd de eerste stap gezet en was de heer A. Metzelar de eerste ontwerper van de website. Door tijdgebrek werd er uitgekeken naar een nieuwe webdesigner en werd gevonden bij de heer W. de Heer. Ook hier werd tijdgebrek de bottleneck en werd het over genomen door de heer T Hoogenbosch. De site was ondertussen uitgegroeid tot wat het voor twee jaar geleden was geworden. Hier bracht een 'bug' in 2014 de website tot stilstand en moest een totaal nieuwe site opgebouwd worden. Dit vergde heel veel tijd. De site kwam na enkele maan den in 2015 weer in de lucht maar het bestuur besloot om het afgelopen najaar het in profes sionele handen te geven. Drukkerij Gerja werd bereid gevonden en heeft in samenwerking met de webredactie een nieuwe site gemaakt. www.wieringermeergeschiedenis.nl Tentoonstelling over Gemeentehuis en Gemaal Lely Vanaf september was deze tentoonstelling te bezichtigen en het was een succes. Het gemeentehuis bestond 60 jaar en het gemaal Lely was een van de eerste elektrisch aange dreven gemalen. Het lego bouwwerk van het gemaal Lely had een grote aantrekkingskracht op de bezoekers. Er waren bouwtekeningen te zien en foto's. Ook de bouwmonsterkist van het gemeentehuis. Herdenking Watersnoodramp Anna Paulowna Polder. In 2016 herdenkt men de watersnoodramp en viert men, dat men nog steeds droge voeten heeft, met het project WaterKustLand. Het jaar staat vol van grote en kleine activiteiten en evenementen.' In het gemaal Wijdenes Spaans luiden op 15 januari 2016 diverse sprekers het herdenkings jaar in. Met toespraken, foto's van ondergelo pen land en verwoeste huizen, muziek en twee waterwolven, gemaakt door basisschoolleerlingen. Indrukwekkend is het persoonlijke verhaal van een inwoner van de Oostpolder. Hij vertelt hoe hij, nadat de polder weer begaanbaar is, puin ruimt bij de boerderij van zijn ouders en onverwachts bezoek krijgt van koningin Wilhelmina. Ze stopt en maakt een praatje. Ik zal zeker het boek "Watersnoodramp Anna Paulownavan Jan Bremer eens lezen. Want als dat boek net zo interessant is als zijn korte toe spraak, is het zeker de moeite waard. Na een hapje en een drankje, luiden om 18.00 uur alle kerk klokken in de polder en ik ga naar huis, naar de Wieringermeer. En ik ben me er weer van bewust hoe kwetsbaar we zijn in dit lage Holland. Margie Verbruggen-Schilder Vanaf 17 januari 2016 is er in museum Oud Anna Paulowna de expositie "100 jaar na de watersnood in de Anna Paulowna polder." Met foto's van o.a. Piet Jonker. De expositie duurt tot 31 december 2016. Kijk ook op de beeld bank van het museum.

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2016 | | pagina 41