Straatnamenrubriek: Ir. Ovingestraat proefpolder Andijk. Men oordeelde toen, dat er zoveel onderzoek op dit bedrijf lag, dat dit bedrijf voortgezet moest worden. En in die tijd stichtte men in ieder be langrijk akkerbouwgebied een proefboer- derij. In overleg met ir L.R. Dijkema, destijds aangesteld als secretaris van de Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting, verzocht hij om de hem welbekende J. Schipper uit Zeeland, met familie, naar de Wieringermeer over te laten komen. Die hadden daar aanvankelijk, gezien de oorlogstijd, niet zoveel zin in. Bovendien was de financiering niet goed geregeld. Vasthoudend kreeg Ir. Ovinge het voor elkaar, dat de fam. Schipper overgeplaatst werd en de financiering regelde hij door het "jachtpotje" te ge bruiken. Ook regelde hij, dat de vertrek kende Directie een inventaris achter liet. Na de onderwaterzetting van onze polder nam Ir. Ovinge de wederopbouw van de boerderijen krachtig ter hand. Hij wist veel voor elkaar te krijgen en was een goed bestuurder. Intussen hadden we sedert 1941 ook een burgemeester. De afbakening van de bevoegdheden waren niet goed geregeld. Hierdoor waren er tussen de Domeinen en de Gemeente soms wat wrijvingen. Ook hieraan deed ir. Ovinge het nodige. In 1950 verhuisde hij met zijn gezin naar Alkmaar en werd toen in feite een pendelaar. Op zaterdag 28 april 1956 werd ir. Ovinge in de feestelijk versierde zaal van de Maaier benoemd tot officier in de Orde van Oranje-Nassau. Een lan ge reeks van sprekers voerden namens de drie plaatselijke landbouworganisa ties en het personeel van Rentambt en Heemraadschap het woord waarin vooral duidelijk naar voren kwam dat het beleid en de tact waarmee Ir. Ovinge zijn werk verrichtte breed werd gewaardeerd. Ook het feit dat hij altijd grote belangstelling had voor het wel en wee van zijn pach ters wekte grote bewondering. Op 15 juni 1960, op de terugweg van een vergadering van rijksrentmeesters te Breda, kwam hij bij een verkeersongeluk bij Bergen op Zoom om het leven. Ook in de necrologie in de Wieringermeerbo- de kwam nogmaals naar voren, wat een zware slag de poldergemeenschap had getroffen bij zijn overlijden. Ook hierin werd hij omschreven als rustig in zijn optreden en nuchter in zijn oor deel, een man die niet streefde naar populariteit. Zijn houding was niet alleen gebaseerd op de verhouding overheid-verpachter en pachter. Hij stelde ook belang in het wel en wee van de polder en zijn bewoners. Ir. Ovinge werd opgevolgd door het hoofd van de staatslandbouw- bedrijven ir. Schuiringa. Deze vertrok na een paar jaar als rent meester naar de Noord Oostpol der. Toen kregen we ir. Klijnhout. De vrouw van ir. Ovinge overleed op 9 juli 1995 Ir. Ovinge biedt bij de opening van het nieuwe gemeentehuis namens het beheer der domeinen, rentambt Wieringermeer een foto van het voormalig raadhuis aan. 24ste jaargang 2016/1, nummer 73

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2016 | | pagina 35