Straatnamenrubriek Ir. Ovingestraat Rustig in zijn optreden en nuchter in zijn oordeel Historisch Genootschap Wieringermeer Henk Torenvlied Op 30 augustus 1961 lezen we in de Wieringermeerbode onder het kopje "Raad Wieringermeer": B. en W. stellen voor de ontworpen straat tussen het Loggersplein en de Verbindingsweg en het hierop aansluitende ondergeschikte straatgedeelte langs het nieuwe postkantoor en het omgelegde sportveld de naam Ir. Ovingestraat te geven. Wie en wat was Ir. Ovinge? Albert Ovinge werd geboren op maandag 19 juni 1905 in het buurtschap Lhee, iets ten zuidoosten van Dwingeloo in de provincie Drente als zoon van Roelof Ovinge en Marchje Schierbeek. Zijn toen 35-jarige vader had een klein landbouwbe drijf. Na de lagere school (staat momenteel in het Nederlands Openluchtmuseum in Arnhem) en middelbare school studeerde Albert aan de Landbouw Hoge School in Wageningen. In 1932 kwam hij als stagiaire terecht bij de Rijkslandbouwwinterschool in Goes waar ir. Droogendijk directeur was. Aan deze school was ook J. Schipper verbonden die vandaaruit in 1936 het proefbe drijf Zeeland op poten zette. Dhr. Schipper kreeg opdracht om Albert Ovinge te begeleiden en Albert kwam dan ook bij hem in de kost en raakte zeer bevriend met de familie Schipper. David Schipper, velen van ons bekend van de van Bemmelenhoeve en van het wijkcen trum "De Kroon", toen nog een klein jongetje, herinnert zich Albert als een zeer vriendelijke en behulpzaam iemand. In een schoenenwinkel in Goes ontmoette hij zijn toekomstige vrouw, Eva Margaretha Adolphina de Koning. Nadat Albert afstudeerde werd hij leraar aan de Rijksland- bouw winterschool in Goes. In die tijd haalde hij, vermoedelijk in Zeist, zijn diploma rentmeester. Albert en zijn vrouw kregen drie dochters en een zoon. In 1941 verliet de toenmalige Directie Wierin germeer en vertrok naar de Noord- Oostpolder. Ir. Ovinge werd toen door het Ministerie van Financiën aangesteld als rentmeester der Domei nen van de Wieringermeer. Hij betrok de rentmeesterwoning naast het Domeinkantoor. Hij werd ook benoemd tot Dijkgraaf van het Heemraad schap Wieringermeer, waar ir. Reedijk de uitvoerende taken behartigde. Bovendien werd hij benoemd tot voorzitter van de Stichting Proefboerderij de Prof. Dr. J.M. v. Bemmelenhoeve. (Stichting ingesteld bij akte 13 maart 1942.) Deze boerderij werd opgezet door de Directie Wieringermeer als vervolg op de 24ste jaargang 2016/1, nummer 73

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2016 | | pagina 34