Ingebracht en uitgelicht Geen zang klinkt zo schoon en geen toon wordt gehoord Die ons meer begeestert, die meer ons bekoort Geen lied klinkt zo krachtvol, zo innig gemeend, Als 't lied van gymnasten, als broeders vereend. Dan worden eendracht en vriendschap gestaald, Dan wordt de juichtoon vol geestdrift herhaald, En daverend rolt dan langs velden en vloed, Het vrank en het vrij en het vroom en het vroed! Het vroed...? We haken even af Een ander jaarlijks hoogtepunt was de uitvoering in De Maaier. Gerrit verhuisde dan samen met kracht patser Henk Louwes en met inschake ling van een paard en wagen de toestel len vanuit de gymzaal aan de Sternstraat naar de Maaier. In latere jaren mocht hij een vrachtwa gen lenen van Schotte, de aannemer. Vaak kraakte de vloer van De Maaier zo onder het gewicht van de brug met on gelijke liggers dat de mannen vreesden met het hele spul door de vloer te gaan. Voor de pauze werden na tuurlijk in alle rust de knots oefeningen vertoond, paard gesprongen en de torens van gymnasten gebouwd, maar na de pauze In de pauze natuurlijk zo'n flesje SiSi, 'n groen flesje met vooral heel veel koolzuur. Maar danin de pauze werd namelijk de rekstok opgebouwd. Voor de brood nodige kracht mocht de kruissleutel altijd bij Cremers worden opgehaald, dat was toen nog 't enige adres in Wieringerwerf waar zo'n kruissleutel beschikbaar was. .de groene zaal van De Maaier stond te trillen op z'n grondvesten als Jeipo Paardekooper en consorten hun kunsten vertoonden aan de rekstok. En achterin de zaal snorde de grote kachel Bij de viering van het 50-jarig bestaan (2000) van de vereniging werden Marian en Gerrit al uitvoerig in het zonnetje gezet voor al hun bijdragen aan de vereniging, maar dat heeft ze niet weerhouden van verdere inzet, want ook vandaag de dag, al bijna 66 jaar na de oprichting, zijn beiden nog steeds volop actief in de vereni ging. Ze hebben alle ontwikkelingen van de vereniging meegemaakt: het eerste begin met 180 leden, de doorgroei naar 541 leden in 1975, de atletiekafdeling (met o.a. Roel Wittink en Jan Stins en de wedstrijden op het DWOW-veld), de volleybalafdeling en ook de basketballers vormden toen nog een onderdeel van de club. In die jaren was gymnastiek een popu laire sport, zusterverenigingen waren er volop: Turnlust in Middenmeer, Vlug en Vaardig in Slootdorp, CSV had na tuurlijk ook in alle drie de dorpen een club en ook DWO had nog een gymaf- deling. Andere tijden Bij de viering van het 50-jarig bestaan van de vereniging worden Marian en Gerrit in het zonnetje gezet. Fotograaf onbekend. 24ste jaargang 2016/1, nummer 73

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2016 | | pagina 29