MEEUWSl Een van de eerste pioniers overleden Terpstraat II Tel. 35S WIERINGERWERF ontwikkelen afdrukken Eerste kievitsei Wieringermeer „Vol - 1985" Noordh. Pfoilharmo- niscfc Orkest geeft concert te W.-werf Uitzending kerkdienst in „Lelypark" Ulo - feest in Kreileroord Chr. {Plattelands vrouwen Beroepers Tractor in brand Wieringermeerbode 1966 De 21ste januari is in Den Hel der op bijna 80-jarige leertijd over leden de heer Klaas Bakker. Wijlen de heer Bakker was een van de eerste werkers aan de drooglegging van de Wieringer meer, Toen men in Medemblik be gon met het maken van de Wie- rit igermeerdijk, verliet de heer Bakker zijn dorp Lambertschaag en trad hij als waker in dienst van de Zuiderzeewerken, Hoe meer de dijk vorderde, hoe verder Bakker van huis kwam. Daar kwam nog bij dat er veel op de getijden moest worden gewerkt, dus 's morgens vroeg en 's avonds laat. Daarom werd een keetje voor hem gebouwd, waarin hij van maandags tot zaterdags huisde en zodoende was hij op elk gewenst tijdstip bij zijn werk. Bij het lan ger worden van de dijk werd het keetje steeds verplaatst. In 1933 was het werk zover gevorderd dat er een dubbele dienstwoning aan 'de Oude Zeug kon worden ge bouwd. Hier trok Bakker met 2l]n gezin in en werd hij aangesteld als kantonnier bij het dijk»onder houd. t Het was moeizaam werken, een Weg was er nog niet en alle trans port vond plaats over de kruin van de dijk. Vooral bij koude en storm weer waren dit geen plezierreisjes. In 1945 ging de polder onder wa ter maar Bakker bleef op zijn post. Hij verliet zijn woning aan de Ou de Zeug niet en net als bij het be gin vond hij zijn weg naar de be woonde wereld over de kruin van de dijk. Na de onderwaterzetting heeft Bakker weer al 2ijn krachten ingezet voor herstel van de Wie- ringermeerdijk. Toen Bakker in 1951 met welverdiend pensioen ging, had hij een prachtige staat van dienst achter dc rug. Hii ruste in vrede. GROTE VOLKSVERHUIZING In de afgelopen weken en ook nu nog kan men vaststellen dat er hier vele verhuizingen plaats vin den. De doorstroming der bevol king, in verband met het gereed komen van de woningen in de Ka- rel Doormanstraat en ook door de opening van Huize „Lelypark", manifesteert zich o.m. door de ver schillende soorten van voertuigen waarmede de bezittingen der be woners vervoerd worden, HUIZE „LELYPARK" Huize „Lelypark", het eerste be jaardenverzorgingshuis op de bo dem der voormalige Zuiderzee, ontvangt thans z'n bewoners, en aan het einde van deze week zul len alle 64 gasten hierin gehuis vest zijn. Een onmisbare voorzie ning in deze gemeente kwam tot stand, en wij hopen dat ook zij, die daar wonen, maar niet uit Wierf n- gerwerf afkomstig zijn, zich spoe dig hier in de dorpsgemeenschap zullen thuis voelen. Het eerste kievitsei voorjaar '66 is op 15 maart gevonden door de jachtopziener H. Bij ma, te Wierin- gerwerf, op het bedrijf van de heer P. S. Sleutel aan de Noorderdijk weg. De heer Bij ma heeft dit bewijs van de herleving der natuur aan geboden aan burgemeester Omta. De Vereniging van Oud-leerlin gen van de Koningin Julia.ua U.I.O.- schoo! Wieringermeer maakt, de deelnemers aan de uitvoering van liet schooteabaret, op woensdag s april a.iS., er op attent dat de laat ste repetitie hiervoor wordt ge houden op a.R. zondagavond, halt 8, in hot schoolgebouw. Schooltas en boeken dan meenemen. Op vrijdagavond 22 april komt het Noordhollands Phllharmonfseh Orkest weer naar Wieringerwerf. Het zal dan een concert geven in de hall van het raadhuis, zulks op uitnodiging van de Muzïekkring „Wieringermeer - Wieringen e.o.". Het programma voor deze avond vermeldt werken van Mozart, Men delssohn en Johann Christian Bach. Dirigent is Henri Arends. Een opwekking aan de leden, de ze avond als een oase in een druk vergaderseizoen bij te wo nen, is stellig overbodig. Zij ken nen reeds uit ervaring de zeer bij zondere sfeer die er in de prach tige concertzaal, de raadhuishall, zo'n avond heerst. En zullen dan ook stellig deze avond aanwezig willen zijn. Dank zü de goede zorgen van de heren Deurloo en Jaarsma te Wie ringerwerf, werd op zondagavond, via de omroepinstallatie van het bejaardentehuis „Lelypark", de door hen opgenomen predikatie van ds, J. van Winterswijk, in de Hervormde kerk van Wieringer werf, uitgezonden. Het plan bestaat iedere zondag avond, om half 7, een kerkdienst op deze wijze voor de gasten weer te geven. Woensdagavond hadden de ulo scholieren uit Wieringerwerf een feestavond in het Dorpshuis van Kreileroord. De heer J. Mintjes kon een volle zaal welkom heten. Er was een aantrekkelijk pro gramma samengesteld waarvan ook de ouders genoten. Zang door de meisjes van de eerste en twee de klas vormde het goede begin daarvan. Een schetsje genaamd Meester Pums als stierenvechter, werd goed gespeeld en kreeg een gul applaus. De gezusters Siderius kwamen met accordeonspel voor het voetlicht. De jongens van klas 1 en 2 deden springoefeningen. Bas van Marwijk verzorgde de confe rence en wist de zaal aan het la chen te brengen. Vergadering van de Chr. Platte landsvrouwen Bond, afd. Wierin germeer, op donderdag 31 maart a.s., 's avonds half acht, in het bij gebouw van de Gcref. kerk te Mid- denmeer. Door het bureau Voor lichting Merkartikelen zal een ge varieerde avond worden verzorgd, over veel voortreffelijke voedings middelen en handige huishoudelij ke snufjes. Op deze vergadering graag opgave voor deelnemen aan de Bondsdag die op 27 april in Amsterlam wordt gehouden. Dooi- de Gereformeerde- Bark van Middenmeer ls een beroep uitge bracht op fls, E. der Néder landen, te Leerdam.. Dinsdagmorgen omstreeks elf uur werd .de brandweer vb n Mid den meer gealarmeerd voor een tractorbrand op het bedrijf van de heer D. Geertsema aan de Wester- raiddertmeerweg te Middenmeer. De spoedig ter plaatse aanwezi ge brandweerlieden konden met moeite de brandende tractor bit de schuur krijgen, waardoor de opge taste stro- en hooivoorraad voor erger gespaard bleef. 24ste jaargang 2016/1, nummer 73

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2016 | | pagina 25