Notulen jaarvergadering van dinsdag 16 februari 2016 5. Kascontrole: verslag en benoeming nieuw lid. De kascontrole werd dit jaar uitgevoerd door dhr. Tj. Kikstra en dhr. J. van Vilsteren. Volgens deze commissie is er zeer intensief gecontroleerd en is alles correct bevonden. Zij stellen voor, om de penningmeester decharge te verlenen. Dhr. van Vilsteren is aftredend en zal worden opgevolgd door dhr. A. Bischoff-Tulleken. 6. Bespreking en vaststelling begroting 2017. De penningmeester legt zijn begroting voor aan de vergadering en geeft hierop een toelichting. Het positief resultaat voor 2017 wordt door hem begroot op 635,- De vergadering gaat, zonder commentaar, akkoord met deze begroting. 7. Uitloting lening. Zoals aangegeven in het jaarverslag van de secretaris, is er inmiddels extra afgelost. De uitlotingen voor 2015 worden verricht door dhr. E. Kerckhaert. Het betreffen de vol gende nummers: 99082, 99169, 99012, 99037, 99051, 99043, 99200, 99105, 99118, 99166. 8. Wijzigingen statuten. Het bestuur stelt voor om de volgende wijzigingen aan te brengen in de statuten: 1. de roepnaam van de vereniging aanpassen naar: Historisch Genootschap Wieringermeer. 2. de maximale bestuursuitgaven (zonder ledenraadpleging) te verhogen naar 5.000, 3. het bezit/eindsaldo na een eventuele opheffing te schenken aan een goed doel. (Dit in verband met de ANBI status en de daarbij behorende regels) Daar het aantal aanwezige leden niet toereikend was, om hierover te mogen stemmen, wordt dit agendapunt verplaatst naar de volgende vergadering. (Na agendapunt 11) 9. Bestuursverkiezing. Daar er geen tegenkandidaten zijn aangemeld wordt dhr. H. Roelofsen herkozen als secretaris en wordt dhr. F. de Vries als nieuw bestuurslid gekozen. Daaropvolgend wordt mevr. R. Miedema-Jorink gekozen als nieuwe voorzitter. Na de felicitatie van Rein Koolen draagt hij de originele bestuurshamer aan haar over. Hierna wordt Rein uitvoerig bedankt voor het vele werk, dat hij voor het Genootschap heeft gedaan. ,,We zullen jouw inzet, creativiteit en de rust die je uitstraalt zeker missen. Rein bedankt", aldus de zojuist gekozen voorzitter. Als blijk van waardering kan hij binnenkort een fraai boek tegemoet zien. Ook overhandigt zij hem een poëziealbum waarin veel mede werkers van het Genootschap, in hun eigen bewoordingen, hun relatie met de zojuist afgetreden voorzitter aan het papier hebben toevertrouwd. 10. Rondvraag. Op de vraag van dhr. J. Kerckhoffs, 'of we niet meer voorwerpen moeten tentoonstel len', geeft de voorzitter aan, dat we dit voor de toekomst zeker zullen meenemen. Op zijn vraag over het opknappen van het monument bij de dijk, wordt aangegeven, dat we dit in de volgende vergadering zullen bespreken. Dhr. R. Koolen vraagt nog aan- 24ste jaargang 2016/1, nummer 73

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2016 | | pagina 12