Notulen jaarvergadering van dinsdag 16 februari 2016 Historisch Ge Wieringermeer Historisch Genootschap Om 20.00 uur in 't Arbeidsburo te Wieringerwerf. 1. Opening door de voorzitter. Om exact 20.00 uur opent voorzitter Rein Koolen de vergadering. Namens het bestuur verwelkomt hij alle aanwezigen op deze 24e jaarvergadering. In de eerste periode van 2015 moest het Genootschap nog wennen aan de nieuwe locatie, mede doordat de inrichting niet was voltooid en niet alles op zijn plaats stond. Inmiddels is dit passé en voelen wij ons thuis in de Cultuurschuur. Ook was 2015 een digitaal jaar, dit gezien het vele werk m.b.t. de realisatie van onze vernieuwde website en het verzorgen van de digitale nieuwsbrieven. Indien er leden zijn, die nog geen nieuwsbrief hebben ontvangen en dit toch wensen, dan worden zij verzocht, om (nogmaals) hun e-mailadres door te willen geven aan de secretaris. Helaas is Anita Blijdorp, met kennisgeving, afwezig op deze jaarvergadering. De voorzitter vraagt allen, om de presentatielijst te willen invullen en om het geld van de genuttigde consumpties na afloop op de schotels te willen deponeren. Tevens geeft hij aan dat deze laatste jaarvergadering als voorzitter voor hem wel vreemd aanvoelt. Het is voor hem wel een opluchting, want: "De zorg ben ik kwijt", aldus Rein Koolen. 2. Goedkeuring notulen jaarvergadering 24 februari 2015. Deze notulen zoals gepubliceerd in Kroniek nr. 70 worden zonder op- en/of aanmerkin gen door de vergadering goedgekeurd. Met dank aan de secretaris. 3. Jaarverslag secretaris. In zijn jaarverslag geeft de secretaris aan, dat 2015 bol stond van allerhande activiteiten en werkzaamheden. Het aantal leden was in 2015 gestegen van 1062 naar 1086. In het afgelopen jaar werden er ca. 100 brieven verzonden naar houders van de schuldbeken tenissen. Dit in verband met de keuze van de soort aflossing en/of schenking. Hierdoor mochten wij ca. 4.500,- aan schenkingen ontvangen. In 2015 is er achter de scher men hard gewerkt aan de realisatie van een nieuwe website, hetgeen begin 2016 zijn beslag mocht krijgen. Tot slot benadrukte de secretaris het grote belang van de ruim 70 enthousiaste vrijwilligers binnen het Genootschap en hield hij een pleidooi voor nieuwe vrijwilligers, om zo de historie van onze fraaie polder, ook in de komende jaren levend te kunnen houden. 4. Jaarverslag penningmeester. De financiële zaken worden door de penningmeester duidelijk en uitvoerig behandeld. In het afgelopen jaar is het vermogen met ca. 5.000,- gestegen. De vergadering heeft na afloop van het betoog van de penningmeester hier geen vragen en/of opmerkingen over. 24ste jaargang 2016/1, nummer 73

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2016 | | pagina 11