Brandweer Wieringerwerf kampioen van Nederland Historisch Genootschap Wieringermeer Redactie 'Brandweer Wieringerwerf wordt kampioen van Nederland' meldde de Wieringermeerbode in 1948. Op 24 juli, nog geen drie jaar nadat de Wieringermeer opnieuw was drooggevallen, werd dit brand weersucces behaald. In het plaatselijke blad werd ook veel aandacht aan deze, voor de zich herstellende gemeenschap zo stimulerende, gebeurtenis gewijd. Burgemeester Loggers schreef in een enthousiast artikel: 'De kroon op het werk! Bevolking en gemeentebestuur zijn trots op brandmeester Hoes en mannen voor de voortreffelijke wijze waarop zij de naam van Wieringermeer hebben hooggehouden. Zij hebben bewezen wat goede leiding en kameraadschap, aanpakken en vol houden tot stand kunnen brengen.' Ook in het volgende gedicht in de krant werd waardering voor de kampioensploeg tot uitdrukking gebracht: Aan de kampioenen Brandweer van de Wieringermeer. Ik feel'citeer u hierbij zeer Met het door u behaald succes! Heel Neerland leert hieruit de les: Dat d'energie van 't nieuwe land En 't spuiten met een vaste hand Een waarborg is voor slagen, Zodat men 't best kan wagen! Het kampioenschap is behaald. Uw moeiten zijn betaald. Rust nu maar eerst eens uit, Want binnen is de buit! De Wieringermeer is trots op u, Want hierdoor ziet men nu Zijn naam in vele kranten En 't wordt bekend aan alle kanten. Uw tuintjes zijn helaas bedolven Onder zeer zware onkruidgolven; Maar nu is gauw die zaak oké, Want heel de Meer wiedt met u mee! Bouwt saam de brandweer verder op, Handhaaf u aan de hoge top; Dan kan voortaan de 'rode haan' De Wieringermeer wel overslaan. Arend. Bron: 1933-1983 Vrijwillige Brandweer 50 jaar van J.A. Gerritsen 23ste jaargang 2015/3, nummer 72

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2015 | | pagina 42