Activiteiten van Het Historisch Genootschap Historisch Genootschap Wieringermeer Ina Hoogenbosch-Glas Boerenversmarkt Voor een tweede maal stond het genootschap op de Boerenversmarkt op 5 en 6 september. Een scala van producten kon men bewonde ren, proeven of kopen. Het genootschap liet de bezoeker zien welke verdwenen groenten en andere producten er zo zijn geweest. Boontjes of kwee vruchten. Een wedstrijdje werd er ook gehouden raad wat er in het potje zit. Eettradi- ties werden ook belicht en de verschillen per provincie. Een geslaagd weekend. Tentoonstelling Opening van de tentoonstelling op 9 septem ber met thema gemaal Lely en het voormalig gemeentehuis, nu Cultuurschuur. Bij het genootschap is de tentoonstelling geopend die gewijd was aan het elektrische gemaal Lely een ontwerp van de architect D. Roosenburg. En het was 60 jaar geleden dat het gemeentehuis geopend werd een ontwerp van de architecten Klarenbeek en Verhoef. Er waren vele foto's en bouwtekeningen te zien. Een verassing was een gemaal Lely in legostenen gebouwd door Martin Jaspers. Culturele markt Tijdens de culturele markt op 12 september gaf het Genootschap de aftrap voor het nieuwe seizoen 2015-2016. In de Centrale hal van de Cultuurschuur was het een gezellige drukte. Vele gebruikers van de Cultuurschuur lieten hun mogelijkheden zien aan de belangstel lenden. Zo kon men ook bij het genootschap binnen lopen en de tentoonstelling bekijken. Monumentenweekend Hollands Kroon had in samenwerking met zeven historische verenigingen de krachten gebundeld om in de gemeente de vele monumenten toegankelijk te maken voor het publiek. Thema was Kunst en Arbeid. Het genootschap liet zien hoe gemaal Lely als oudste gebouw van de polder en het gemeentehuis dat in september 60 jaar bestond in foto's en andere memorabilia tot uitdrukking te brengen. Zo kreeg men een beeld van de bouw van beide gebouwen. Tevens was er in de Cultuurschuur zelf de prachtige sgraffito's van de heer Goeting te bewonderen. Een waar kunstwerk "Vergeten groenten" op de Boerenversmarkt. foto: Ina Hoogenbosch-Glas. 23ste jaargang 2015/3, nummer 72

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2015 | | pagina 39