Een praatje bij een plaatje Oude Beurs herrijst Rectificatie: Historisch Genootschap Wieringermeer Redactie Mevr Brattinga-Adriaanse kwam met deze foto aan ze weet helaas niet meer wie er op staan en wat de aanleiding was voor deze foto. Wie weet de namen van de dames op deze foto waarschijnlijk uit de begin jaren vijftig In nummer 71 staat op bladzijde 41 een verkeerde naam bij een foto. Het gebreide schilderij van het Wagenpad Medemblikkerweg is door Gré Wijngaarden gemaakt en niet door Hennie Groot. Onze excuses voor deze naamsverwisseling Ina Hoogenbosch-Glas Stichting de Oude Beurs, die sinds 1974 de beurszaal huurde van eigenaar de heer Smit, en een beheercommissie kregen de verantwoording voor de exploitatie van de zalen. Na een grondige verbouwing was de opening op 17 oktober 1975 van de Oude Beurs een feit. Op zondagavond 4 januari 1981 sloeg het noodlot toe, het pand werd volledig door brand verwoest. Men besloot om de Oude Beurs te doen herrijzen en op 18 december 1982 werd door mevrouw C. Harsveld (de moeder van de toenmalige eigenaar) de eerste steen voor het restaurantgedeelte ingemetseld. (Foto in klein kader op voorpagina van Albert Dekker) en op 12 februari 1983 legde voorzitter Ir. W. Westhoff de eerste steen van de nieuwe Oude Beurs samen met de heer Rien Deijkers van gemeente werken. De officiële opening werd verricht op 30 juni 1983 door burgemeester J.F.G.Knorr 23ste jaargang 2015/3, nummer 72

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2015 | | pagina 29